صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
380513 1397/10/12
0.0 (0)

میرزاده در تشریح نشست امروز کمیسیون خبر داد:

برکناری 5 مدیر ارشد و بازداشت 2 نفر پس از حادثه دانشگاه آزاد/ انتخاب اعضای این کمیسیون در تلفیق

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به بررسی حادثه دانشگاه آزاد در کمیسیون متبوعش، از برکناری 5 مدیر ارشد و بازداشت 2 نفر پس از حادثه دانشگاه آزاد خبر داد.

سیدحمایت میرزاده در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست امروز(سه‌شنبه ۱۱ دیماه) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، اظهار کرد: انتخاب سه تن از اعضای کمیسیون در کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 در دستور کار نشست امروز کمیسیون قرار داشت که آقایان محمود نگهبان سلامی، سیدجواد ساداتی نژاد و قاسم احمدی لاشکی نمایندگان کمیسیون آموزش در تلفیق خواهند بود.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین برای عضویت در در شورای تخصصی توسعه فرهنگ قرآنی نیز علیرضا سلیمی با رأی اعضای برگزیده شد.

 

اعضای کمیسیون آموزش در تلفیق بودجه 98

 

وی ادامه داد: دستور دیگر کمیسیون  بررسی لایحه بودجه سال 98 با حضور مسئولان سازمان برنامه و بودجه ، دیوان محاسبات، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، وزارت آموزش و پرورش ، وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری بررسی شد که همه دستگاه‎ها گلایه مندی خود را از نحوه تدوین لایحه بودجه 98 در نشست امروز مطرح کردند.

میرزاده افزود: بودجه پژوهشی در دانشگاه‌ها و معاونت علمی و فناوری به نصف کاهش پیدا کرده که در حمایت آن‌ها از شرکت‌های دانش بنیان قطعا تأثیر خواهد گذاشت.

وی ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش نیز نسبت به سرانه غذایی دانش آموزان مدارس شبانه روزی انتقاد داشت که سرانه این دانش آموزان حتی از سرانه غذایی یک زندانی یا افراد مورد مراقبت در کمپ‌های ترک اعتیاد هم کمتر است که مقرر شد در این زمینه کمیته‌های مربوطه کمیسیون فعال شده و ریز موارد مطرح شده را پیگیری و به نتیجه برسانند.

میرزاده افزود: دستور بعدی نیز بررسی حادثه دانشگاه آزاد بود که با حضور طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد و سردار مهماندار رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ برگزار شد که در ابتدا کمیته سه نفره کمیسیون در خصوص این حادثه گزارشی ارائه داد و سپس رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ و رئیس دانشگاه آزاد؛ که نظر کمیته کمیسیون آموزش بر این بود که اشکالات فنی اتوبوس در این حادثه مشهود بوده و نظارت درستی بر وسایل نقلیه دانشگاه وجود نداشته است که ضمن اینکه سازه بتنی که اتوبوس با آن برخورد داشته باعث بروز بیشتر تلفات و صدمات در این حادثه شده است. همچنین نداشتن کارت سلامت و معاینه فنی از جمله مباحثی بود که کمیته سه نفره کمیسیون در نشست امروز به آن اشاره کرد.

 

واژه گونی اتوبوس دانشجویان

 

چه اقدامات خلاف قراردادی در حادثه دانشگاه آزاد رخ داده است؟

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: سردار مهماندار رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ نیز در نشست به مسائلی همچون شیب زیاد جاده، برخورد اتوبوس با سازه بتنی، بدون معاینه فنی بودن ماشین، سن فرسودگی خودرو که 6 سال از آن گذشته است و احتمال بریدگی ترمز خودرو را بیان کرد که بر خلاف قرارداد بسیاری از این موارد از جمله اینکه باید از اتوبوس‌های بنز استفاده می‎شد ولی نشده است را اشاره کرد.

وی ادامه داد: رئیس دانشگاه آزاد نیز در ادامه به بیان گزارش خود پرداخت که بلافاصله پس از حادثه در کنار خانواده‌هالی داغدار و افراد حادثه دیده بودیم و با تمام توان و پرداخت همه هزینه‌‎ها بسیج شدیم که کمک کنیم بخاطر عدم رسیدگی مشکلی برای افراد ایجاد نشود و حتی اعزام مصدومان به بیمارستان‌های مد نظر نیز خانواده‌ها نیز با پرداخت هزینه‌‎های از سوی دانشگاه آزاد صورت گرفت.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات اضافه کرد: همچنین در خصوص نحوه برخورد با مقصران حادثه، پس از این حادثه معاون مالی اداری دانشگاه علوم تحقیقات به دلیل بی دقتی در اجرای مفاد قرارداد، مدیر اداری وقت، مدیر ترابری، معاون دانشجویی و مدیر امور دانشجویی مجموعاً 5 مدیر ارشدی بودند که برکنار شدند و 2 نفر از افراد پیمانکاران نیز که مدیرعامل شرکت پیمانکار و مسئول تأسیسات نیز در حال حاضر در بازداشت به سر می‎برند که البته این پرونده هنوز مفتوح است و رسیدگی‌ها به آن ادامه دارد./

پایان پیام

 

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:380513!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون