صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
شوشتری مطرح کرد:

برقراری روابط با همسایگان برای جبران کم‌کاری اروپایی‌ها در راه‌اندازی SPV

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: ایران به دنبال برقراری روابط اقتصادی و سیاسی با همسایگان منطقه‌ای خود است تا کم‌کاری اروپایی‌ها در راه‌اندازی SPV را جبران کند.

هادی شوشتری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت،  با یادآوری اینکه برجام توافق چند جانبه بود، گفت: بر اساس منطق تدوین حقوق بین‌الملل پیمان‌ها با وچود خروج یکی از طرف‌ها در توافق چند جانبه حیات توافق و معاهده می‌تواند ادامه پیدا کند.

نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اروپایی‌ها هم به دنبال خروج آمریکا از برجام آمادگی خود برای ادامه برجام را اعلام کردند، پیرو خروج ایالات متحده آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران، در مورد برقراری کانال مالی صحبت‌های مطرح شد.

وی افزود: اتحادیه اروپا به لحاظ موضع‌گیری‌های سیاسی بعد از خروج آمریکا از برجام و در مورد برقراری کانل مالی مواضع سیاسی به موقع و به هنگامی اتخاذ کرده است اما به لحاظ اقدام عملی انتظارات جمهوری اسلامی ایران را برآورده نکرده است.

شوشتری یادآور شد: اقدام اتحادیه اروپا در میدان نتوانسته انتظارات ایران را برآورده کند، از این رو وزیر امور خارجه بارها اعلام کرده که ما منتظر اروپایی‌ها نخواهیم ماند هرچند علاقمند به همکاری به اروپایی‌ها هستیم از این رو از مجاری دیگر موضوعات و مسائل خود را پیگیری خواهیم کرد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، معتقد است: جمهوری اسلامی ایران از همین رو با سفر به کشورهای دیگر و مذاکره با برخی از سران کشورها مانند هند یا چین یا روسیه یا عراق به دنبال برقراری روابطی است که کم کاری اروپایی‌ها را جبران کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: موضع گیری سیاسی و اقدامی اتحادیه اروپا خوب بوده اما اروپایی‌ها باید در سیاست عملی هم اراده کنند و به تعهدات خود پایبند باشند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:381913!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون