صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها
در نشست امروز کمیسیون انرژی صورت گرفت؛

بررسی 4 سوال از وزیر نیرو

کمیسیون انرژی مجلس سوال نمایندگان کرمانشاه، چابهار، اهر و هریس از رضا اردکانیان وزیر نیرو را بررسی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، جلسه امروز (سه شنبه 28 آبان ماه) کمیسیون انرژی مجلس، با حضور وزیر نیرو به‌منظور پاسخگویی به 4 فقره سوال نمایندگان کرمانشاه، چابهار، اهر و هریس برگزار شد.

براساس این گزارش؛ سیدقاسم جاسمی نماینده کرمانشاه از پاسخ‌های وزیر به هر دو سال خود درخصوص  "علت عدم توجه به تولیدکنندگان صنعت آب و برق" و  "علت عدم وجود مدیریت علمی بر منابع آب و برق" قانع نشد و به همین دلیل این دو سوال به صحن ارجاع شد.

گفتنی است؛ اردکانیان در توضیح سوال نخست نماینده کرمانشاه، گفت که وزارت نیرو سال قبل 11هزار میلیارد تومان بدهی خود را به بخش خصوصی تسویه کرده‌ است، اما این توضیحات برای جاسمی قانع‌کننده نبود.

همچنین وزیر نیرو درخصوص  "علت عدم وجود مدیریت علمی بر منابع آب و برق"، توضیح داد که ایران قدرت اول برق در منطقه و قدرت چهاردهم برق در جهان است و مطالعات کلانی در این حوزه صورت گرفته است.

براساس این گزارش؛ عبدالغور ایران ‌نژاد نماینده چابهار از وزیر نیرو سوال کرد؛ "چرا تاکنون نسبت به بازپرداخت مبلغ اخذ شده غیرقانونی توسط برق استان از مردم فقیر و مستضعف حاشیه‌نشینی شهرستان چابهار اقدامی صورت نپذیرفته است" که ایران نژاد به وزیر نیرو فرصتی دو هفته جهت رسیدگی به موضوع داد.

همچنین اردکانیان درخصوص درخواست نماینده چابهار دستور داد تا دو هفته آینده جلسه‌ای با حضور مسئولان شهرستانی برگزار شود تا مبلغ اخذ شده غیرقانونی هرچه سریع‌تر به مردم چابهار بازگردد. 

گفتنی است؛ بیت الله عبدالهی نماینده اهر و هریس وزیر نیرو را مورد سوال قرار داد که "چرا ماده 47 قانون برنامه ششم جمهوری اسلامی ایران در نیروگاه سیکل ترکیبی هریس اجرایی نمی‌شود" و در ادامه به دلیل کافی نداستن توضیحات وزیر، این سوال تا دو هفته جهت بررسی نیروهای بومی و سایر موارد مراعا ماند. 

به گزارش پارلیران؛ طبق ماده 47 قانون برنامه ششم تمامی دستگاه‌های اجرایی از جمله وزارتخانه نیرو و سازمان انرژی اتمی و بنگاه‌های اقتصادی و نهادهای عمومی و غیردولتی مکلفند در طول اجرای قانون برنامه، در طرح‌های (پروژه‌های) خود و در شرایط برابر به پیمانکاران بومی واجد شرایط استانی اولویت دهند.

نظرات کاربران

Parameter:438769!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون