صفحه اصلی » قانون گذاری » دستور جلسات کمیسیون ها
در نشست کمیسیون برنامه و بودجه صورت گرفت:

بررسی گزارش وزارت نفت درباره فروش طلای سیاه ایران

کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با حضور وزیر نفت گزارش این وزارتخانه درباره فروش نفت و طرح آمریکایی‌ها برای به صفر رساندن فروش طلای سیاه ایران را بررسی کرد.

به گزارش   پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی ، نشست امروز ( دوشنبه 15 مهرماه) کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با حضور وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران به منظور ارائه گزارش‌های در خصوص فروش نفت و روند اجرای پروژه‌های مربوط به تولید آن برگزار شد.

لازم به ذکر است، بر اساس گزارش ارائه شده در خصوص فروش نفت، طرح آمریکایی‌ها برای به صفر رساندن فروش نفت ایران با شکست مواجه شده است و کماکان این محصول به فروش می‌رسد.

همچنین بر اساس گزارش آقای کرباسیان مدیر عامل شرکت ملی نفت تمامی فازهای پارس جنوبی به غیر از فاز 11 در دریا و 10 در خشکی مابقی طرح‌ها به پایان رسیده‌اند و فاز 11 پارس جنوبی تعیین تکلیف شده و شرکت پترو پارس مسئولیت آن‌ را بر عهده گرفته است.

براساس این گزارش؛ تولید نفت از غرب کارون در حال حاضر 350 هزار بشکه در روز است که تا پایان سال این میزان به 400 هزار بشکه در روز افزایش پیدا می‌کند و پروژه راهبردی گوره جاسک با مبلغ یک و 8 دهم میلیارد دلار در حال انجام است و تمام لوله مورد نیاز این طرح و همچنین تمامی 50 عدد پمپ آن از سازندگان ایرانی تامین می‌شود.

گفتنی است؛ برای عقد قراردادهای توسعه‌ای با شرکت‌های ایرانی و شرکت‌های بین المللی مذاکراتی در حال انجام است و بر اساس گزارش‌های ارائه شده توسط کرباسیان نگهداری و افزایش برداشت 33 پروژه توسط پیمانکاران 100 در صد ایرانی انجام می‌شود که مبلغ کل این طرح یک و 6 دهم میلیارد دلار برآورد شده است که جبهه کاری گسترده‌ای برای پیمانکاران و سازندگان تجهیزات ایرانی فراهم می‌کند.

به گزارش پارلیران؛  دستور کار دیگر کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح اصلاح قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری بود که موادی از آن مورد بررسی قرار گرفت و مرکز پژوهش‌های مجلس ماموریت یافت تا با اعمال بازنگری در طرح نقطه نظرات خود را بر روی مواد و بندهای مختلف آن ارائه کند تا در کمیسیون مورد تصمیم گیری قرار گیرد.

نظرات کاربران

Parameter:433398!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون