صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها
438777 1398/08/28
0.0 (0)

در نشست امروز کمیسیون بودجه صورت گرفت:

بررسی چگونگی توزیع منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین

کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می‌گوید گزارش نوبخت درباره چگونگی توزیع منابع حاصل از سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین، را بررسی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، نشست امروز (سه‌شنبه 28 آبان ماه) کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.

براساس این گزارش؛ دستور کار کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات بررسی راهکارهای جلوگیری از گرانی کالاها در پی افزایش قیمت بنزین بود.

گفتنی است، اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در این نشست گلایه هایی درخصوص اینکه چرا پیش از اجرای افزایش قیمت بنزین اطلاعات کافی در اختیار مردم قرار نگرفته بود را مطرح کردند.

براساس گزارش نوبخت تمامی منابع حاصل از سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین که حدود 30 هزار میلیارد تومان می‌شود، میان 60 میلیون نفر توزیع خواهد شد.

همچنین در این نشست محورهای اصلاح ساختار بودجه مطرح شد که اصلاح ساختار بودجه براساس 4 محور درآمدزایی پایدار، هزینه کرد کارا، ثبات، عدالت و توسعه و اصلاحات نهادی در نظام بودجه ریزی بنا شده است.

براساس این گزارش؛ بودجه سال 99 براساس اصلاحات ساختاری تنظیم می شود و لایحه بودجه باید پیش از 15 آذر به مجلس ارائه شود.

به گزارش پارلیران؛ رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، در این نشست توضیحاتی ارائه داد که به زعم ایشان براساس مطالعات انجام گرفته حداکثر 4 تا 4.5 درصد افزایش قیمت در پی گرانی بنزین ایجاد خواهد شد که با کنترل، از افزایش افسارگسیخته قیمت ها جلوگیری می‌شود.

نظرات کاربران

Parameter:438777!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین