صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها
در نشست امروز کمیسیون عمران صورت گرفت:

بررسی پروژه‌های عمرانی حوزه فرهنگ با حضور وزیر ارشاد

 کمیسیون عمران مجلس پروژه‌های عمرانی در حوزه فرهنگی را با حضور صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بررسی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، نشست امروز (سه ‌شنبه 28 آبان ماه) کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با حضور صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با دستور کار بررسی وضعیت فعالیت‌های عمرانی در حوزه فرهنگی برگزار شد.

گفتنی است؛ در این نشست وزیر ارشاد گزارشی از وضعیت پروژه های عمرانی در حوزه فرهنگی ارائه کرد که بر اساس این گزارش، در شرایط کنونی حدود 621 مجتمع فرهنگی در کشور افتتاح یا در حال بهره برداری است، البته حدود 431 شهرستان فاقد مجتمع فرهنگی هستند.

همچنین بر اساس این گزارش، سرانه استاندارد فضای فرهنگی کشور حدود 3 دهم متر مربع است اما در شرایط کنونی سرانه موجود فضای فرهنگی حدود 7 صدم متر مربع است.

گفتنی است؛ طبق توضیحات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، این وزارتخانه برای تکمیل پروژه های نیمه تمام خود به اعتباری حدود 2 هزار میلیارد تومان نیاز دارد، از این رو مقرر شد که نشست هایی با سازمان برنامه و کمیسیون های مربوطه در مجلس برگزار شده و اقدامات لازم برای تأمین این اعتبارات در لایحه بودجه سال 99 صورت گیرد.

همچنین در نشست امروز این کمیسیون، همچنین سوال احمد بیگدلی نماینده خدابنده، علی‌ محمد شاعری نماینده نکا، بهشهر و گلوگاه، نادر قاضی‌ پور نماینده ارومیه، احد آزادی ‌خواه نماینده ملایر، محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان و راور، اسدالله عباسی نماینده رودسر و املش و علی وقف‌ چی نماینده زنجان و طارم از اردکانیان وزیر نیرو مورد بحث و بررسی قرار گرفت،

به گزارش پارلیران؛ تمامی سوالات مربوطه به پروژه نیمه تمام حوزه های انتخابیه در بخش های سدسازی، انتقال آب، تصفیه خانه و تأمین آب شرب و کشاورزی بود، در نهایت مقرر شد که ظرف مدت دو هفته آینده جلساتی میان سوال کنندگان با مسئولان وزارت نیرو برای حل موضوعات برگزار شود.

نظرات کاربران

Parameter:438771!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون