صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
437704 1398/08/20
0.0 (0)

پژمان فر در تشریح نشست فراکسیون قرآن و عترت خبر داد:

بررسی وضعیت وزارت آموزش و پرورش در حوزه آموزش عمومی و گسترش فرهنگ قرآنی

رئیس فراکسیون قرآن و عترت از حضور وزیر آموزش و پرورش در این فراکسیون به منظور بررسی وضعیت موجود وزارت‌خانه در حوزه آموزش عمومی و گسترش فرهنگ قرآنی خبر داد.

نصرالله پژمان‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در تشریح نشست امروز ( دوشنبه، 20 آبان ماه ) فراکسیون قرآن، عترت و نماز از حضور وزیر آموزش و پرورش و معاونان ایشان در این نشست خبر داد و گفت: این نشست به منظور بررسی وضعیت موجود وزارت خانه در حوزه آموزش عمومی قرآن و گسترش فرهنگ قرآنی، پیگیری مصوبات جلسات گذشته و برنامه‌ریزی برای ادامه تشکیل کارگروه مشترک فراکسیون قرآن و وزارت آموزش و پرورش مبنی بر ضرورت و تسریع در افزایش مهارت روخوانی و روان خوانی قرآن کریم در بین دانش آموزان کل کشور و همچنین بحث و گفت و گو پیرامون انتظارات مجلس در حوزه آموزش قرآن برگزار شد.

رئیس فراکسیون قرآن، عترت و نماز مجلس شورای اسلامی افزود: مهمترین مساله این است که بتوان در حوزه فضای مهارتی برای دانش آموزان کشور مساله روخوانی و روان خوانی قرآن کریم را دنبال کنیم.

وی ادامه داد: در این رابطه دانش آموزان آموزش قرآن را فرا می گیرند و آموزش ها کامل است و توانمندی لازم کسب می‌شود اما بنا به دلایل مختلف نمی توانند مهارت را برای خود حفظ کنند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: امروز این مساله در فراکسیون با حضور مسئولان مرتبط مطرح و در نهایت مقرر شد وزیر آموزش و پرورش موضوع را در شورای مدیران پیگیری کند و تا یک ماه آینده برنامه‌ای تدوین شود که مشخص شود مجلس و وزارت آموزش و پرورش قرار است در این رابطه چه اقداماتی را انجام دهند تا به نقطه ای برسیم که در جمهوری اسلامی ایران همه کسانی که سواد روخوانی فارسی را دارند باید توانمندی و مهارت روخوانی قرآن را هم داشته باشند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:437704!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین