صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

437710 1398/08/20 21:23:27
0.0 (0)

موسوی بیوکی در تشریح نشست امروز کمیسیون عمران مجلس:

بررسی نحوه اصلاح طرح هادی روستایی؛ ضرورت توجه به نیاز روستاییان برای ساخت مساکن جدید

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: ماده 26 قانون برنامه ششم توسعه مربوطه به نحوه اجرای طرح هادی روستا و تعیین تکلیف اراضی روستایی است که این مسئله در نشست امروز این کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت.

سیدابوالفضل موسوی بیوکی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز این کمیسیون، گفت: در نشست امروز این کمیسیون، نحوه اجرای ماده 26 قانون برنامه ششم توسعه با حضور رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و رئیس سازمان امور اراضی جهاد کشاورزی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سیدابوالفضل موسوی بیوکی

بررسی نحوه اجرای ماده 26 قانون برنامه ششم توسعه

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ماده 26 قانون برنامه ششم توسعه مربوطه به نحوه اجرای طرح هادی روستا و تعیین تکلیف اراضی روستایی است که این مسئله مورد بررسی قرار گرفت.

با توجه به نیاز روستاییان به ساخت مساکن جدید، طرح هادی روستایی باید اصلاح شود، از طرف دیگر تمام نمایندگان مجلس نسبت به نابه سامانی این حوزه در روستاها نگران بودند

وی گفت: با توجه به نیاز روستاییان به ساخت مساکن جدید، طرح هادی روستایی باید اصلاح شود، از طرف دیگر تمام نمایندگان مجلس نسبت به نابه سامانی این حوزه در روستاها نگران بودند.

موسوی بیوکی ادامه داد: در شرایط کنونی سازمان امور اراضی عملا از ساخت مساکن جدید برای روستاییان با استناد به قانون حفظ اراضی با کاربری کشاورزی ممانعت می کند، در نهایت در نشست امروز کمیسیون عمران مجلس، مقرر شد که بنیاد مسکن و سازمان امور اراضی ظرف مدت دو هفته بخشنامه مشترکی را به تمام استان ها برای حل و فصل این مسئله ارسال کنند، حال اگر این موضوع محقق نشده و قانون اجرا نشود، مجلس از ابزار قانونی خود استفاده خواهد کرد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس افزود: در نشست امروز کمیسیون عمران مجلس، همچنین گزارش ناظر مجلس در شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور با حضور معاونان وزرای راه و شهرسازی و کشور مورد بررسی قرار گرفت، در نهایت مقرر شد که با توجه به اهمیت موضوع ترافیک و آلودگی، مسئولان شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور ظرف مدت دو هفته، پیشنهادات لازم برای تدوین در لایحه بودجه سال 99 ارائه کنند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:437710!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون