صفحه اصلی » قانون گذاری » دستور جلسات کمیسیون ها

437001 1398/08/14
0.0 (0)

در کمیسیون اقتصادی صورت گرفت؛

بررسی مواد ارجاعی لایحه مالیات برارزش افزوده از صحن علنی مجلس

اعصای کمیسیون اقتصادی مجلس، مواد ارجاعی لایحه مالیات بر ارزش افزوده از صحن علنی را مورد بررسی قرار دادند که براساس پیش بینی ها لایحه مذکور هفته آینده در دستورکار نمایندگان در صحن قرار می گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی نشست امروز سه شنبه (14 آبان ماه)  کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی برگزار و مواد ارجاعی لایحه مالیات برارزش افزوده از صحن علنی مورد بررسی قرار گرفته و برخی از این مواد ارجاعی اصلاح و به تصویب رسید.

همچنین هنوز برخی از مواد ارجاعی لایحه مذکور بررسی نشده و قرار است اعضای کمیسیون هر چه سریع تر آن مواد را مورد بررسی و تصویب قرار دهند.

گفتنی است؛ مواد  9 و 27 لایحه مالیات برارزش افزوده از جمله مواد ارجاعی صحن علنی به کمیسیون اقتصادی مجلس بود که در نشست های متوالی کمیسیون مورد بررسی و اصلاح قرار گرفت، حال امیدواریم که با توجه به تلاش کمیسیون اقتصادی، لایحه مذکور در نشست علنی هفته آینده مجلس بررسی شود.

به گزارش پارلیران؛ در شرایط کنونی برخی از کالاها مانند آرد و نان از معافیت کامل مالیاتی برخورد هستند، حال برخی کالاها در گذشته از معافیت مالیاتی برخورد بودند، اما در لایحه مالیات برارزش افزوده، برای این کالاها مالیات ترجیحی حدود 3 درصد در نظر گرفته شده است، البته وضع مالیات جدید برای این کالاها با هدف دریافت مالیات نیست، بلکه بیشتر در راستای شفاف سازی مناسبات مالی انجام می شود.

نظرات کاربران

Parameter:437001!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون