صفحه اصلی » پروفایل کمیسیون » گزارشات کمیسیون

462730 1399/06/23 18:24:00
0.0 (0)

در نشست کمیسیون بهداشت و درمان انجام شد؛

بررسی مشکلات بازنشستگان و حوزه درمان با حضور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی

اعضای کمیسیون بهداشت و درمان با حضور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به بررسی مشکلات بازنشستگان و بخش بهداشت و درمان پرداختند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، اعضای کمیسیون بهداشت و درمان در جلسه روز یکشنبه (23 شهریورماه) با درخواست غلامحسین رضوانی نماینده مردم تهران، ری،  شمیرانات و عضو کمیسیون بهداشت جهت انتقال به کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات و همچنین درخواست سلمان اسحاقی نماینده مردم قائنات و زیرکوه جهت انتقال به کمیسیون بهداشت با استناد به ماده ۶۲ آئین نامه داخلی موافقت کردند.

اعضای کمیسیون بهداشت در نشست روز یکشنبه همچنین میزبان سالاری مدیرعامل سازمان تامین به منظور ارائه گزارش این سازمان در خصوص اقدامات انجام شده و برنامه های آتی آن بودند. 

گفتنی است مشکلات موجود در زمینه آماده نبودن زیرساخت‌ها برای اجرای سیستم ارجاع و پزشک خانواده قبل از اجرای نسخه الکترونیک از موضوعات مطرح شده در نشست اعضای کمیسیون با مدیرعامل سازمان تامنی اجتماعی بود.

اجرایی نشدن صحیح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان ازدیگر محورهای مطرح شده در نشست با مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی بود که سالاری در این زمینه تاکید کرد: طبق قانون متناسب سازی حقوق مطرح است نه همسان سازی با این حال نمایندگان تصریح کردند که متناسب سازی هنوز شاید در زندگی بازنشستگان ملموس نیست.

گفتنی است؛ توزیع نشدن عادلانه درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های تامین اجتماعی در سطح کشور، نبود شفافیت در معیارهای سازمان تامین اجتماعی برای تعیین افراد از کار افتاده، تعیین مشاغل سخت و زیان آور و همچنین مشکلات بیمه قالیبافان و رانندگان از دیگر موضوعات مطرح شده در نشست کمیسیون اجتماعی با سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی بود.

نظرات کاربران

Parameter:462730!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون