صفحه اصلی » قانون گذاری » دستور جلسات کمیسیون ها
428334 1398/06/10
0.0 (0)

در کمیسیون انرژی انجام شد؛

بررسی سوال فرهنگی از اردکانیان درباره چرایی پرداخت‌های نجومی

محمد حسین فرهنگی نماینده مردم تبریز از توضیحات وزیر نیرو در پاسخ به سوال وی درخصوص "دلیل و چرایی پرداخت‌های نجومی در وزارت نیرو" قانع نشد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، نشست روز یکشنبه (10 شهریورماه) کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر نیرو جهت پاسخگویی به سوال محمد حسین فرهنگی نماینده تبریز تشکیل شد.

براساس این گزارش "علت پرداخت‌های نجومی در زیرمجموعه وزارتخانه نیرو چیست؟ و چرا نظارت لازم انجام نمی‌شود" عنوان سوال محمدحسین فرهنگی از رضا اردکانیان بود.

همچنین نماینده مردم تبریز در تشریح سوال خود تاکید کرد که طبق قانون باید سقف پرداختی مدیران 7 برابر حداقل حقوق باشد اما این قانون در وزارتخانه نیرو اعمال نشده و برخی مدیرانی به‌عنوان مثال 15میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند؟

به گزارش پارلیران، طبق توضیحات اردکانیان وزارت نیرو دستگاهی دولتی است که پرداخت حقوق و مزایا از طریق "نظام هماهنگی پرداخت" انجام می‌شود.

در ادامه به‌دلیل عدم قانع نشدن نماینده تبریز از توضیحات آقای اردکانیان و معاونان وی، مقرر شد؛ هفته آینده "علی عسگر ظاهری نماینده مسجدسلیمان و عضو کمیسیون انرژی" به نمایندگی از کمیسیون با معاونان وزیر و دیگر مسئولان وزارتخانه نیرو نشستی را در این وزارتخانه تشکیل داده و مدارک مرتبط در اختیار وی جهت بررسی بیشتر قرار گیرد و در نهایت گزارش این بررسی درصورت قانع یا قانع نشدن آقای فرهنگی به کمیسیون انرژی ارائه شود.

براساس این گزارش وزیر نیرو در این جلسه توضیحاتی همچون کاهش قطعی برق در پیک مصرف برق تابستان، انتخاب این وزارتخانه در جشنواره شهید رجایی به‌عنوان دستگاه های برتر و... ارائه کرد.

نظرات کاربران

Parameter:428334!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین