صفحه اصلی » قانون گذاری » دستور جلسات کمیسیون ها » هفتگی کمیسیون ها
437876 1398/08/20
0.0 (0)

بررسی سخنرانی رئیس جمهور در یزد در جلسه کمیسیون امنیت ملی

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در جلسه امروز خو به بررسی سخنرانی رییس جمهور در یزد پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی در نشست امروز(دوشنبه 20 آبان) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، پیرامون سخنرانی رئیس محترم جمهور در مراسم و سفر یزد بحث و بررسی و تصمیم گرفته شد تا جلسه آینده کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی جلسه ای را پیرامون مبارزه با مفاسد اقتصادی با حضور تمامی دستگاه های مربوطه تشکیل دهد.

در ادامه جلسه، بررسی لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مشترک ایمنی مدیریت سوخت مصرف شده و ایمنی مدیریت پسماند پرتوزا برگشتی از شورای نگهبان در دستور کار قرار گرفت.

در این جلسه دو ایراد شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت؛ شورا بند ۴ ماده ۶ و بند ۴ ماده ۱۳ در خصوص در اختیار قرار دادن داده های کلی مرتبط با تاسیسات به طرف های متعاهد مجاور و همچنین ماده ۳۲ در خصوص تکلیف طرف های متعاهد به ارائه گزارش هایی  در خصوص موضوعات مذکور از جهت ایجاد زمینه برای نفوذ اجانبه را مغایر بند ۵ اصل ۳ قانون اساسی شناخته بود.

پس از بحث و بررسی بنا بر این شد که موضوع به کمیته هسته‌ای ارجاع تا شروط لازم در مقدمه کنوانسیون اضافه و ایرادات رفع شود و سپس به رای کمیسیون گذاشته شده تا اگر تصویب شد جهت تعیین تکلیف به صحن علنی ارجاع شود.

نظرات کاربران

Parameter:437876!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون