صفحه اصلی » پروفایل کمیسیون » گزارشات کمیسیون
در نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی انجام شد؛

بررسی تهدیدات فضای سایبری در حضور آذری جهرمی

اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با حضور وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات به بررسی تهدیدات امنیتی فضای سایبری کشور پرداختند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، جلسه کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس روز یکشنبه (23 شهریورماه) با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات به منظور بررسی تهدیدات امنیتی فضای سایبری کشور برگزار شد که وزیر در این جلسه ضمن ارایه گزارشی از روند پیشرفت توسعه شبکه ملی اطلاعات به موضوع سپر دفاعی یکپارچه در فضای سیاسی کشور پرداخت و گفت: نگاه ما، توسعه شبکه ملی اطلاعات است و نیاز داریم که اصول حکمرانی لازم برای فضای مجازی را تدوین کنیم. ما بر حاکمیت جمهوری اسلامی در فضای مجازی اصرار داریم.

در جلسه روز یکشنبه از سوی مسئولان وزارت اراتباطات تاکید شد که از مجموعه 23 جزء لازم برای توسعه زیرساخت شبکه ملی اطلاعات، 20 جزء مستقر شده و در زمینه‌های دیگر کار برای توسعه ابعاد مختلف شبکه ملی اطلاعات ادامه دارد، همچنین بر لزوم تقویت موتور جستجوگر ملی و پیام رسان‌های بومی تاکید و اشاره شد که در حال حضار اندروید ایرانی بر روی برخی گوشی‌ها فعال است و از ظرفیت‌ها برای توسعه این سیستم عامل باید استفاده کرد.

گفتنی است در این جلسه نمایندگان عضو کمیسیون امنیت ملی نیز ملاحظاتشان را درباره ابعاد مختلف حکمرانی در فضای مجازی ارائه کرده و تهدیدات فضای مجازی اعم از تهدیدات حریم خصوصی و یا تهدیدات مشتمل بر داده‌های کلان کشور را مورد اشاره قرار دادند.

 بررسی طرح تشکیل سازمان پدافند غیرعامل از دیگر موضوعات مطرح شده در جلسه روز یکشنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بود. نشست کمیته امنیت کمیسیون نیز عصر یکشنبه (23 شهریور) با هدف بررسی طرح‌هایی ارجاعی از کمیسیون به این کمیته، تشکیل شد.

نظرات کاربران

Parameter:462706!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون