صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها
438687 1398/08/27
0.0 (0)

در نشست کمیسیون اقتصادی صورت گرفت:

بررسی برنامه دستگاه های اجرایی برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ ها

کمیسیون اقتصادی مجلس برنامه دستگاه‌های اجرایی را برای ممانعت از گرانی کالاها در پی افزایش قیمت بنزین بررسی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، نشست امروز دو‌شنبه (27 آبان ماه) کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاونان وی، رئیس سازمان تعزیرات حکومتی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، نمایندگان بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و دارایی، اتاق بازرگانی و اصناف برگزارشد.

براساس این گزارش؛ به دنبال مسائل به وجود آمده پس از تصمیم سران سه قوه مبنی بر افزایش قیمت بنزین و پیام مقام معظم رهبری، رئیس مجلس شورای اسلامی به کمیسیون اقتصادی ماموریت داد تا این کمیسیون، برنامه‌های دستگاه های مسئول را جهت کنترل قیمت‌ها در بازارهای مختلف از جمله بازار ارز، بورس کالا و .... بررسی کند.

گفتنی است؛ بر این اساس دستورکار کمیسیون اقتصادی به منظور بررسی برنامه دستگاه های اجرایی جهت جلوگیری از افزایش قیمت‌ها تغییر کرد و در واقع هدف از برگزاری نشست امروز مشخص شدن تمهیدات اندیشیده شده در دستگاه های اجرایی برای جلوگیری از گرانی کالاها پس از افزایش قیمت بنزین بود.

براساس این گزارش؛ بانک مرکزی، سازمان بورس، وزیر صمت، قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی  و... گزارش هایی درباره ماموریت‌های خود ارائه کردند و در این جلسه همچنین سوالات و نگرانی های نمایندگان نیز مطرح و بررسی شد.

همچنین براساس گزارش های ارائه شده تمامی دستگاه‌ها برای ممانعت از گرانی کالاها آماده هستند و بازار لحظه ای رصد می‌شود و مقرر شد؛ گزارشات سازمان های حاضر در جلسه امروز به صورت هفتگی بررسی شود.

به گزارش پارلیران؛ در نشست کمیسیون اقتصادی تاکید شد که مردم مطمئن باشند با تمام توان دستگاه ها در کنار آنها هستند تا از تورم افسارگسیخته که -نگران آن هستند- جلوگیری کنند.

نظرات کاربران

Parameter:438687!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین