صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها

438685 1398/08/27
0.0 (0)

بررسی آسیب رسان بودن پارازیت‌ها در کمیسیون بهداشت مجلس

کمیسیون بهداشت مجلس اعلام کرد هیچ گزارش قطعی در خصوص آسیب رسان بودن پارازیت‌ها و فرکانس‌های ماهواره‌ای وجود ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی در نشست امروز(دوشنبه 27 آبان ماه) دستور کار اول کمیسیون بهداشت و درمان استماع گزارش مدیر شبکه سلامت و رئیس شورای سیاستگذاری سلامت سازمان صدا و سیما بود که با حضور مسئولان صدا و سیما برگزار شد.

در این جلسه مقرر شد با توجه به اینکه بسیاری از مشکلات در حوزه بهداشت و درمان به دلیل برخی معذوریت‌هایی است در فرهنگ عامه کشور وجود دارد که باید به صورت شفاف و کارشناسی برای مردم بیان شود زیرا اگر بسیاری از آموزش‌ها به صورت شفاف برای مردم و در چارچوب فرهنگ عمومی داده شود، از وجود مسائلی که در برخی از استان‌ها، از جمله مسائل حاشیه‌ای ‌چهارمحال بختیاری جلوگیری می‌شود.

دستور کار دوم کمیسیون بهداشت و درمان در خصوص آثار پارازیت و امواج ماهواره‌ای بر سلامت افراد بود که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مسئولان وزیر بهداشت و درمان، مسئولان سازمان محیط زیست، سازمان انرژی اتمی و مرکز پژوهش‌های مجلس بحث و بررسی شد.

در این جلسه عنوان شد که تا به امروز هیچ گزارش قطعی در این خصوص که فرکانس‌ها، اثرات مضر و صعب العلاجی به وجود آورده و  برخی از سرطان‌ها، ناباروری‌ها و حاملگی‌های خارج رحمی به دلیل وجود پارازیت‌ها و امواج ماهواره‌ای است، وجود ندارد.

در جلسه کمیسیون بهداشت و درمان مقرر شد گزارشی با محوریت دولت و دستگاه‌های ذی‌ربط و با همکاری برخی از دانشگاه‌های معتبر دنیا تهیه و به صورت شفاف به مردم ارائه شود تا دغدغه و نگرانی مبنی بر آسیب رسان بودن فرکانس‌ها رفع شود. از طرفی بسیاری از موضوعات مربوط به پارازیت‌ها و فراکانس‌ها در قانون هوای پاک سال 96 مطرح شده که باید به آن استناد شده و گزارشی به کمیسوین بهداشت و درمان ارائه شود.

نظرات کاربران

Parameter:438685!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون