صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
407591 1398/02/14
0.0 (0)

هاشمی:

برخی داروخانه‌ها به بنگاه عرضه مواد آرایشی تبدیل شده‌اند

رئیس فراکسیون غذا و دارو مجلس، بابیان‌اینکه برخی داروخانه‌ها به اندازه‌ای در فروش اقلام آرایشی زیاده‌روی می‌کنند که به بنگاه عرضه این مواد تبدیل شده‌اند تاکید کرد که شان داروخانه‌ها و داروسازان در زنجیره درمان نباید تحت شعاع این گونه اقدامات قرار گیرد.

همایون هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد اظهارنظر وزیر بهداشت مبنی بر اینکه مسئولان داروخانه‌ها باید تکلیف خود را روشن کنند که آیا داروخانه هستند یا مرکز عرضه لوازم آرایشی بهداشتی، گفت: بی‌تردید شان داروخانه‌ها و داروسازان در زنجیره درمان بیماران مشخص بوده و به طور قطع از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند و نباید به هیچ عنوان خدشه‌دار شود، ضمن اینکه در مجوزی که برای تاسیس داروخانه‌ها می‌دهند به آنها اجازه توزیع مواد آرایشی نیز داده شده است.

تامین داروی بیماران باید اولویت نخست داروخانه‌ها باشد

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: البته این اجازه به این معنا نیست که فعالیت اصلی و اساسی داروخانه‌ها در جهت تامین و توزیع دارو و نسخه بیماران  تحت شعاع فروش اقلام آرایشی قرار بگیرد، تاجاییکه این طور به نظر برسد که در اولویت دوم فعالیت این مراکز قرار گرفته است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: آنچه مسلم است نسخه‌پیچی و توزیع دارو توسط داروخانه‌ها باید در اولویت نخست فعالیت این مراکز قرار داشته باشد و در کنار آن هم می‌توانند برخی اقلام زیبایی را نیز عرضه کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: البته برخی داروخانه‌ها به اندازه‌ای در فروش اقلام آرایشی زیاده‌روی می‌کنند که می‌توان گفت به بنگاه عرضه این مواد تبدیل شده‌اند، و این در حالی است که اگر تامین داروی بیماران تحت شعاع این گونه اقدامات قرار گیرد، در این شرایط باید به آنها تذکر داده شود تا گردش مالی خود را در جهت تامین داروی بیماران قرار دهند.

رئیس فراکسیون غذا و دارو مجلس شورای اسلامی، افزود: این اظهارنظر وزیر بهداشت نباید برای داروخانه‌ها نگرانی ایجاد کند، چرا که آنها در بخش‌ جانبی فروش خود می‌توانند از عرضه اقلام آرایشی به عنوان مکمل اقداماتشان در جهت تامین درآمد استفاده کنند و این موضوع منافاتی با اصل فعالیت‌های آنها ندارد./

 پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:407591!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین