صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
427666 1398/06/08
0.0 (0)

سعیدی مطرح کرد؛

برخورد با مفسدان اقتصادی سبب جلب اعتماد مردم به دستگاه قضا می شود

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: خوشبختانه قوه قضائیه در این روزهای اخیر با حضور آیت الله رئیسی تحرکات خوبی را نسبت به برخورد با مفسدان اقتصادی شروع کرده است و براساس نظر سنجی ها رشدکاملا محسوس اعتماد عمومی به این قوه در حال شکل گیری است.

محمد اسماعیل سعیدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درپرسش به سوالی مبنی بر اینکه برخورد این روزهای دستگاه قضایی نسبت به مفسدان اقتصادی به ویژه دانه درشت ها چه تاثیری بر اعتمادسازی مردم به قوه قضائیه دارد، اظهار داشت: از دستگاه قضایی انتظار می رود که هرچه سریع تر به پرونده ها و گزارش هایی که به این قوه ارجاع داده شده است به ویژه مواردی که نمایندگان مجلس منعکس کردند، رسیدگی شود.

باید مسئولان قضایی به تخلفات دولت نسبت به اجرای قانون رسیدگی کنند

وی در ادامه افزود: دولت تخلفاتی را در اجرای برخی از قوانین انجام داده است و در بعضی از دستگاه های اجرایی یک مسیر انحرافی را شروع کردند مثلا عدم اجرای قانون تسهیل ازدواج که حدود یک سال پیش مجلس شورای اسلامی گزارش آن را به قوه قضائیه ارجاع داده بود به آن اهمیتی داده نشده است و همین کم کاری دولت نسبت به این مسئله سبب تضییع حقوق عامه می شود که باید مسئولان قضایی به آن رسیدگی کنند.

دستگاه قضایی نسبت به برخورد با دانه درشت ها کوتاهی نکند

نماینده مردم تبریز تصریح کرد: ریشه برخی از مشکلات فعلی کشور به عدم اجرای قوانین از سوی مسئولان باز می گردد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس به محورهای عمده مردم که از دستگاه قضایی در برخورد با مفاسد انتظاردارند، اشاره و اظهار کرد: قطعا مردم از قوه قضائیه انتظار دارند که در برخورد با مفاسد اقتصادی خصوصا کسانی که از عوامل اصلی و ریشه های این جریانات هستند،مماشاتی نداشته باشد.

 اصلاح در درون دستگاه قضایی باید شکل بگیرد

سعیدی در ادامه همین مبحث افزود: انتظار دیگری که مردم از دستگاه قضایی دارند این است که اصلاح در درون دستگاه قضایی شکل بگیرد تا عدالت به معنای واقعی کلمه اجرا شود.

 عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن ابراز امیدواری نسبت به برخورد این روزهای دستگاه قضایی با متخلفان و مفسدان اقتصادی اشاره و تاکید کرد: خوشبختانه قوه قضائیه در این روزهای اخیر با حضور آیت الله رئیسی تحرکات خوبی را نسبت به برخورد با مفسدان اقتصادی شروع کرده است و براساس نظر سنجی ها رشد کاملا محسوس اعتماد عمومی به این قوه در حال شکل گیری است./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:427666!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون