صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
414156 1398/03/16
0.0 (0)

هاشم زایی:

برای کاهش وعده های غیرواقعی در انتخابات مجلس باید کار فرهنگی به جای قانونگذاری انجام شود

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد:در خصوص انتخابات مجلس باید کار فرهنگی به جای قانونگذاری انجام شود. چراکه نظارت بر کاندیداهای انتخابات مجلس با توجه به گستردگی تعداد کاندیداها و تعریف جرم و مجازات برای متخلفین پیچیدگی‌های خاص خود را دارد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت عبدالرضا هاشم‌زایی نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه صداقت و پرهیز از دروغ گویی در انتخابات یک امر ضروری است، گفت: باید قوانین انتخاباتی در راستای راستگویی و صداقت کاندیداهای انتخاباتی تغییر کرده و هم‌راستا با آن فرهنگ‌سازی نیز انجام شود تا دیگر شاهد وعده‌های توخالی و غیر عملی به مردم نباشیم.

وی درباره ضرورت اصلاح قوانین انتخاباتی در راستای راستگویی کاندیداهای انتخاباتی بیان کرد: در خصوص انتخابات ریاست جمهوری از آنجا که تعداد کاندیداها محدودتر است ناظرین شورای نگهبان می‌توانند بر وعده‌های کاندیداها نظارت داشته باشند و از حیث صداقت آن را بررسی کنند و در صورت تخلف از طریق تعریف مجازات با آنها برخورد کنند و این امر می‌تواند به انتخاب افراد شایسته‌تر توسط مردم کمک کند.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی در ادامه با بیان اینکه باید قوانین انتخاباتی در راستای راستگویی و صداقت کاندیداهای انتخاباتی تغییر کرده و هم راستا با آن فرهنگ‌سازی نیز انجام شود تا دیگر شاهد وعده‌های توخالی و غیر عملی به مردم نباشیم، اظهار کرد: کاندیداهای انتخاباتی باید به صداقت و عملی بودن وعده‌هایشان توجه داشته باشند. به عنوان مثال فردی که در انتخابات می‌گوید من پنج برابر یارانه خواهم داد باید روشن شود که منبع تأمین این وعده از کجاست و اصلاً چگونه اجرایی کردن آن ممکن است؟

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد:در خصوص انتخابات مجلس باید کار فرهنگی به جای قانونگذاری انجام شود. چراکه نظارت بر کاندیداهای انتخابات مجلس با توجه به گستردگی تعداد کاندیداها و تعریف جرم و مجازات برای متخلفین پیچیدگی‌های خاص خود را دارد.

به گزارش ایسنا هاشم زائی در ادامه اظهار کرد: با قانون جدید انتخابات مجلس نمی‌توانیم با توجه به گستردگی تعداد کاندیداها پرونده‌های قضائی باز کنیم. در اوایل انقلاب که در هر حوزه دو یا سه نفر کاندیدا بودند تعریف جرم و مجازات برای کاندیداهایی که صادق نبودند امکان پذیر بود اما امروز که بعضاً در یک حوزه ۱۰۰ نفر نامزد می‌شوند این امکان وجود ندارد؛ بلکه باید بر روی فرهنگ مردم کار شود که هم مردم سخنان دروغ را باور نکنند و هم اینکه کاندیداها دروغگو نباشند.

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:414156!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین