صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
424305 1398/05/15
0.0 (0)

نماینده مردم تنکابن و رامسر در مجلس:

با مصرف کمتر چای به گرانی نه بگوییم

نماینده مردم تنکابن و رامسر در مجلس در خصوص متعادل شدن قیمت چای گفت: به خاطر عرضه کم و تقاضای زیاد افزایش قیمت داشتیم و هیچ کنترلی بر فروش وجود ندارد. در این وضعیت نامتعارف مردم باید از خرید چای گران بپرهیزند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، شمس الله شریعت نژاد به مشکلات صنعت چای در کشور اشاره و عنوان کرد: جدای از کاهش مساحت کشت چای سبز، مشکل دیگر این است که بیشتر اراضی که در آن چای کاری می شود شیب دار هستند و باعث افت محصول می شود.

وی افزود: با بررسی سیاست گذاری های غلطی که در گذشته بر چای کشور وارد شده است که منتج به تعطیلی سازمان چای شد، می بینیم عمده این سیاست گذاری ها در دولت های گذشته بوده و یک نگاه کاملا حق العملی و دستمزدی با کشاورز و کارخانه دار داشتند که هیچ کدام از این دو به کیفیت چای در تولید توجه نمی کردند. اینها باعث شد تا هزینه بر دولت تحمیل شود و نهایتا ما چای را در انبارها دپو کردیم که منتج به تعطیلی سازمان چای کشور شد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس اظهار داشت: متاسفانه عرضه کم شده است و واردات چای خارجی و کیفیت پایین چای ایرانی سبب شده بود تا مردم به سمت چای خارجی بروند اما اکنون با افزایش کیفیت چای، چای در کشور خواهان پیدا کرده ولی با این حال این میزان چای تولیدی در کشور کفاف مردم را نمی دهد.

وی در خصوص متعادل شدن قیمت چای در کشور عنوان کرد: در حال حاضر به خاطر عرضه کم و تقاضای زیاد افزایش قیمت داشته ایم و از طرفی هیچ کنترلی بر فروش وجود ندارد. در چنین وضعیت نامتعارفی مردم باید چای کمتر مصرف کنند و از خرید چای گران بپرهیزند تا قیمت ها کاهش پیدا کند./

پایان پیام  

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:424305!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون