صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

415656 1398/03/25 14:26:45
0.0 (0)

عضو کمیسیون عمران مجلس:

با سونامی ملخ در هرمزگان چه باید کرد

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه موج دوم و سوم هجوم ملخ‌ها در راه است، خواستار تأمین اعتبار برای راه‌اندازی آمادگاه مقابله با آفت ملخ به محوریت هرمزگان شد

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسین هاشمی تختی نژاد در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان که با محوریت مقابله با آفت ملخ و به ریاست استاندار و با حضور معاون وزیر جهاد و رئیس سازمان حفظ نباتات کشور برگزار شد، اظهار کرد: تاکنون در این راستا کارهای خوب و ارزنده‌ای علی‌رغم گرما و صعب العبور بودن مناطق انجام شده است.

وی ضمن قدردانی از دست اندرکاران امر مقابله با آفت ملخ، ادامه داد: مردم نیز به این بسیج عمومی ملحق شده‌اند که نیاز است آموزش‌های لازم نیز در این راستا ارائه شود تا شاهد بروز مشکلات و چالش‌ها در باب سلامت آنها نباشیم.

حسین هاشمی تختی نژاد در بازدید از غرفه خبرگزاری خانه ملت

 

این عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه، طبق گزارش‌های موجود، باید خود را برای موج دوم و سوم هجوم ملخ‌ها نیز آماده کنیم، افزود: طبق بررسی‌های صورت گرفته، ملخ‌ها پس از خروج از کشور و هجوم به سمت پاکستان و هند، ممکن است مجدد به سمت ایران برگردند که باید خود را از الان برای مقابله با موج‌های بعدی آماده کنیم.

هاشمی تختی خاطرنشان کرد: آمادگی‌ها و امکانات و دستورالعمل‌ها پیرامون مقابله با آفت ملخ را باید در بازه‌های زمانی بلند مدت و حدود چهار ساله ببینیم.

هاشمی تختی اضافه کرد: از آنجایی که هرمزگان مرکز ورود ملخ‌ها به کشور است، نیازمند تأمین اعتبارات برای ایجاد آمادگاه ویژه مقابله با ملخ در این استان هستیم تا از این طریق استان‌های همجوار نیز مورد پوشش قرار گیرد.

به گزارش ایسنا وی در پایان تصریح کرد: نباید قضیه را تمام شده فرض کرد بلکه باید با جدیت بیشتر به مقابله با این آفت ادامه داد.

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:415656!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون