صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

470409 1399/10/02 10:12:22
0.0 (0)

خاتمی:

باید واردات واکسن‌‌های مجاز خارجی تا مرحله تایید نهایی واکسن داخلی مورد توجه قرار گیرد

عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: با توجه به عبور واکسن‌های ایرانی از مرحله تست حیوانی و ورود به مرحله انسانی باید واردات واکسن‌های مجاز و مطمئن خارجی تا مرحله تایید نهایی مورد توجه باشد تا در مدت کوتاهی واکسیناسیون افراد صورت گیرد.

سید مرتضی خاتمی در گفت و گو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت  با بیان اینکه ظرفیت‌های بسیاری در حوزه خلق دانش واکسن در کشور وجود دارد، گفت: بسیاری از شرکت‌های دانش بنیان در حوزه پزشکی، تجربیات گرانقدری دارند که از این تجربه‌ها و یافته‌های علمی می‌توان به صورت شایسته استفاده کرد.

ضرورت تامین واکسن مورد نیاز از منابع داخلی و خارجی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت تامین واکسن مورد نیاز از منابع داخلی و خارجی ادامه داد: با توجه به ضرورت کنترل و مدیریت ویروس کرونا، در کنار رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تهیه و تزریق واکسن نیز باید به طور جدی در دستور کار باشد؛ با توجه به عبور واکسن های ایرانی از مرحله تست حیوانی و ورود به مرحله انسانی و تا مرحله تایید نهایی، باید واردات واکسن‌های مجاز و مطمئن خارجی مورد توجه باشد تا در مدت کوتاهی واکسیناسیون افراد صورت گیرد.

نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس یازدهم افزود: تهیه و تولید واکسن کرونا به روش‌های مختلف از جمله mRNA ، غیرفعال، وکتورآدنوویروسی و نوترکیب در شرکت‌های فعال در این حوزه در مراحل مختلف مطالعات آزمایشگاهی است و ان شاءالله تست انسانی یکی از واکسن‌های تهیه شده، در چند روز آینده بر روی داوطلبان آغاز می‌شود.

خاتمی یادآور شد: در مرحله مطالعات و آزمایشات باید ضمن ایجاد فضای رقابتی، استفاده از امکانات و منابع مالی به صورت عادلانه باشد تا تمامی ظرفیت‌های موجود و سرمایه‌های علمی در کنار هم، همسو و هم افزا عمل کنند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:470409!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون