صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
389067 1397/11/29
0.0 (0)

میرزایی نیکو:

بازار گوشت و مرغ تا دو هفته آینده متعادل می‌شود

عضو فراکسیون امید مجلس نبود نظارت را اصلی‎‌ترین عامل لجام گسیختگی بازار گوشت و مرغ ارزیابی و تصریح کرد: تعجب می‌‎کنم چطور هیچ گونه نظارتی بر بازار وجود ندارد و گوسفند زنده، آن هم گوسفند ماده از کشور به صورت قاچاق به راحتی از خارج می‌شود اما انتظار داریم طی دو هفته آینده با اقدامات انجام شده بازار تعدیل شود.

قاسم میرزایی نیکو در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به صف‌های طویل مردم در مقابل فروشگاه‌ها برای تهیه گوشت و مرغ و مایحتاج اولیه زندگی خود، گفت: قطعا منشأ اصلی این اتفاق ناخوشایند که در شأن مردم ایران نیست، سوء مدیریت است و در حال حاضر شاهدیم که رقمی که برای اختصاص به یارانه تولید در نظر گرفته شده عملا تأثیری در قیمت‌ تمام شده برای مصرف کننده ندارد.

نماینده مردم دماوند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کالاهای اساسی و گوشت و مرغ امروز با توزم 50 تا 60  درصدی به دست مردم می‎رسد، افزود: عدم مدیریت و نظارت بر بازار موجب شده که این اتفاقات رخ دهد و مصرف کننده نهایی متضرر شود.

وی مقصر اصلی اوضاع فعلی را دستگاه‌های پر شمار نظارتی دانست و گفت: جای سئوال دارد چگونه بعد از گذشت 40 سال از انقلاب اسلامی هیچ گونه نظارتی بر بازار وجود ندارد و گوسفند زنده، آن هم گوسفند ماده از کشور به صورت قاچاق به راحتی از خارج می‌شود.

میرزایی نیکو ضمن اظهار تأسف از اینکه همواره اقدامات ما پس از وقوع حادثه‌ای برای علاج آن صورت می‌گیرد، در خصوص ماجرای گرانی اخیر گوشت و مرغ، گفت: در این مورد و با تدبیر ستاد اقتصاد مقاومتی به تازگی سایتی برای فروش اینترنتی گوشت و مرغ راه اندازی شد و همچنین واردات گوشت از مبادی مختلف رسمی کشور از مقاصد مختلف آزاد شد.

صف گوشت منجمد

 

قطع سهمیه گوشت نهادها و سازمان‌های دولتی و نظامی

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور یادآور شد: ستاد اقتصاد مقاومتی همچنین تصمیمی مبنی بر قطع سهمیه دولتی گوشت و مرغ نهادها و سازمان‌ها اتخاذ کرد که بیش از نیمی از مصرف گوشت و مرغ کشور توسط آن‌ها مصرف می‌شد. بر این اساس گوشت و مرغ مورد نیاز برای وعده نهار کارکنان دولت، نیروهای مسلح، پادگان‌ها و سربازان نیز از طریق بازار تهیه می‎شود.

وی عنوان کرد: با این تصمیمات انتظار می‎رود که بازار گوشت و مرغ طی دو هفته تعادل برسد و قیمت‌ها و توزیع گوشت و مرغ به حالت عادی خود بازگردد.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، قطع یارانه تولید و اختصاص یارانه به مصرف‌کننده نهایی را تورم‌‎زا دانست و تصریح کرد: این راهکار به هیچ عنوان چاره کار نیست و نظارت‌‎ها در این میان باید ارتقا پیدا کند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:389067!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون