صفحه اصلی » پروفایل گروه دوستی » اخبار گروه دوستی
صفاری نطنزی در دیدار با دستیار ویژه وزیر امورخارجه بوسنی؛

ایران و بوسنی باید در مجامع بین ‌المللی همکاری‌های خود را تقویت کنند

رئیس کمیته سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، گفت: ایران و بوسنی هرزه گوین باید در مجامع بین‌المللی نیز همکاری‌های خود را تقویت کنند و حمایت‌های لازم را از یکدیگر به عمل آورند.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، مرتضی صفاری نطنزی رئیس کمیته سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ظهر امروز سه‌شنبه (3 اردیبهشت ماه) با احمد خلیلوویچ، دستیار ویژه وزیر امورخارجه بوسنی و هرزگوین در امور دوجانبه دیدار و گفتگو کرد.

صفاری نطنزی در ابتدای این دیدار ضمن اشاره به روابط دوستانه و دیرینه میان ایران و بوسنی هرزگوین گفت: دوستی دو کشور از سابقه طولانی برخوردار است، با وجود چنین پشتوانه‌ای لازم است که در  تقویت این مناسبات تلاش شود و ارتباطات میان دو کشور دز سطوح مختلف تقویت گردد.

 وی همچنین تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از اولین کشورهایی بود که استقلال بوسنی و هرزگوین را به رسمیت شناخت و از آن حمایت کرد.

رئیس کمیته سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های موجود برای ارتقای مناسبات میان ایران و بوسنی و هرزگوین افزود: بسترهای مناسب و خوبی در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، تجاری و فرهنگی برای ارتقای مناسبات میان دو کشور وجود دارد که می‌توان از آن در راستای منافع دو ملت بهره برد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: دو کشور باید در مجامع بین‌المللی نیز همکاری‌های خود را تقویت کنند و حمایت‌های لازم را از یکدیگر به عمل آورند.

نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار نقش گروه‌های دوستی پارلمانی را در تسهیل و تسریع مناسبات کشورها مهم خواند و تاکید کرد: با توجه به نقش مهم و سازنده گروه‌های دوستی پارلمانی ایران و بوسنی هرزگوین در پیشبرد روابط پارلمانی دو کشور و تسریع همکاری‌های دو دولت، گروه دوستی پارلمانی ایران و بوسنی هرزگوین در مجلس شورای اسلامی از تبادل هیات و گفتگوی با همتایان خود در مجالس بوسنی هرزگوین استقبال می‌نماید.

احمد خلیلوویچ دستیار ویژه وزیر امورخارجه بوسنی و هرزگوین در امور دو جانبه  نیز در این دیدار با اشاره به روابط دیرینه بوسنی و هرزگوین و ایران تصریح کرد: دو کشور روابط خوبی با یکدیگر دارند که بر این بستر می‌توان روابط دوجانبه را بیش از پیش گسترش داد.

دستیار ویژه وزیر امورخارجه بوسنی و هرزگوین در بخش دیگری از سخنان خود افزود: مجلس و دولت بوسنی و هرزگوین از تقویت روابط فیمابین استقبال می‌کند و به دنبال توسعه همکاری‌های خود با جمهوری اسلامی ایران در حوزه تجاری و اقتصادی است و در این مسیر علاوه بر تاکید بر اهمیت روابط اقتصادی و تجاری، خواهان همکاری در حوزه‌های فرهنگی و علمی نیز هستند.

نظرات کاربران

Parameter:439025!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون