صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
437197 1398/08/18
0.0 (0)

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به تحریم آمریکا:

ایران در حوزه تولید تجهیزات عمرانی خودکفا است

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر خودکفایی ایران در تولید تجهیزات بخش عمرانی، گفت: تحریم دولت آمریکا تاثیری در اجرای پروژه‌های عمرانی جمهوری اسلامی ندارد.

فرج‌الله رجبی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، تحریم بخش عمران ایران از سوی آمریکا را یادآور شد و گفت: هدف آمریکا فشار به سپاه پاسداران بود اما دولت آمریکا نمی‌تواند به اهداف خود دست پیدا کند زیرا جمهوری اسلامی ایران در حوزه عمرانی و تولید تجهیزات عمرانی می‌تواند خودکفا باشد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ایران به خودکفایی در تولید مصالح ساختمان دست پیدا کرده اما  به دلیل ارزانی مصالح و تجهیزات ساختمانی وارداتی، محصول داخلی خرید و مصرف نمی‌شود. در فضایی تحریم قطعا این وضعیت مدیریت و بازار تولید داخلی تقویت می‌شود.

وی معتقد است: تحریم بخش عمرانی شرایط ورود کالای خارجی را با مشکل روبه رو می‌کند، برخی کالاها و تجهیزات نیز از مجاری قاچاق و بدون پرداخت حق گمرک وارد کشور می‌شوند اما با توجه به شرایط پیش آمده تولید داخلی باید تقویت شود.

رجبی تاکید کرد: ایران در حوزه مصالح ساختمانی به کشورهای دیگر وابستگی ندارد بنابراین تحریم بخش عمرانی مانند بسیاری از تحریم‌های دیگر دولت آمریکا بدون تاثیر است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، افزود: ترامپ در رأس دولت آمریکا به دنبال فشارهای تبلیغاتی علیه جمهوری اسلامی ایران است و با طرح تحریم‌هایی چون تحریم بخش عمران ایران می‌خواهد فضای افکار عمومی را علیه ما منفی کند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:437197!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون