صفحه اصلی » پروفایل گروه دوستی » اخبار گروه دوستی
439002 1398/08/16
0.0 (0)

امیرعبداللهیان در دیدار با نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی سوریه ـ ایران:

ایران امنیت سوریه را امنیت منطقه می‌داند

امیرعبداللهیان در دیدار با نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی سوریه ـ ایران با اشاره به تحولات منطقه افزود: جمهوری اسلامی ایران امنیت سوریه را امنیت منطقه می‌داند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی حسین راغب حسین نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی سوریه با حسین امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل امور بین ­الملل دیدار کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار گفت: ارتش، مردم و رهبری سوریه، تروریست­ها را از ادامه تعدی و جنایت در سوریه باز داشتند و کمک شایانی به ثبات و امنیت منطقه نمودند.

وی با اشاره به مناقشات در شمال سوریه و تحرکات جدید آمریکا افزود: نباید اجازه داده شود که ادلب به عنوان پایگاه تروریست‌ها و بدخواهان قرار گیرد و ضرورت دارد که آرامش، زندگی و ثبات به این منطقه از سوریه باز گردد.

حسین امیرعبداللهیان با تشریح تحولات منطقه افزود: جمهوری اسلامی ایران امنیت سوریه را امنیت منطقه می‌داند.

وی افزود: ما با قدرت در کنار مردم سوریه خواهیم ماند و معتقدیم که امنیت کنونی سوریه، مرهون ایثارگری و خون شهدای مقاومت و مدافعین حرم می باشد.

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحولات عراق و لبنان، ضمن تأکید بر توجه به مطالبات مردم و مبارزه با فساد، ابراز داشت: برخی دشمنان منطقه در صدد سوء استفاده و ایجاد ناامنی و بی دولت­سازی در لبنان و عراق می‌باشند.

حسین راغب حسین نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی سوریه ـ ایران نیز با تأکید برضرورت ایفای نقش روابط پارلمانی در پیشبرد اهداف راهبردی دو کشور بیان داشت: همکاری‌های فیمابین به ویژه تعاملات پارلمانی نقش به سزایی در تقویت روابط داشته است و سوریه از همکاری­ های پارلمانی و ارتقاء روابط استقبال می کند.

وی ارتقاء روابط و و تعاملات پارلمانی را گامی مهم در راستای توسعه و تقویت همکاری‌ها خواند.

نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی سوریه ـ ایران، نگاه راهبردی و دقیق رهبری، ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران در کمک به سوریه در شکست جریان تکفیری ـ تروریستی داعش را خاطر نشان ساخت و تأکید کرد: سوریه هرگز نقش اساسی جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم را از یاد نخواهد برد و  نقش ایران در تحولات منطقه را موثر و ضروری است.

نظرات کاربران

Parameter:439002!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون