صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

393130 1397/12/12 21:42:40
0.0 (0)

هاشمی تختی نژاد مطرح کرد:

ایجاد کریدور شمال به جنوب و اتصال اقیانوس هند به آسیای مرکزی با تکمیل بندر چابهار

رئیس کمیته بنادر کمیسیون عمران مجلس گفت: تکمیل بندر چابهار می تواند زمینه ساز ایجاد کریدور شمال به جنوب و اتصال اقیانوس هند به آسیای مرکزی باشد.

حسین هاشمی تختی نژاد رئیس کمیته بنادر کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، افزایش 50 درصدی میزان تخلیه و بارگیری کالا و محموله در بندر چابهار را مثبت ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه روند جذب سرمایه در بندر چابهار نشان دهنده آن است که این بندر در آینده ای نزدیک به یکی از قطب های بزرگ منطقه در عرصه تبادل کالا تبدیل خواهد شد.

حسین هاشمی تختی نژاد

بندر چابهار در مسیر جهش اقتصادی؛ ضرورت استفاده حداکثری از معافیت تحریمی

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی، با اشاره قرار گرفتن بندر چابهار در لیست معافیت های تحریمی آمریکا، افزود: این مسئله زمینه را برای توسعه چشمگیر بندر چابهار فراهم کرده، اما قطعا تحقق آن نیازمند برنامه ریزی دقیق توسط مسئولان و متولیان سازمان بنادر است.

بارگیری و تخلیه 85 میلیون تن کالا؛ چشم انداز نهایی توسعه بندر چابهار

طبق گزارش ها در شرایط کنونی ظرفیت بارگیری و تخلیه کالا در بندر چابهار به حدود 8 و نیم میلیون تن رسیده، اما چشم انداز نهایی توسعه این بندر حدود 85 میلیون تن در سال است

وی گفت: طبق گزارش ها در شرایط کنونی ظرفیت بارگیری و تخلیه کالا در بندر چابهار به حدود 8 و نیم میلیون تن رسیده، اما چشم انداز نهایی توسعه این بندر حدود 85 میلیون تن در سال است.

اشتیاق کشورهای آسیا مرکزی برای استفاده از بندر چابهار

تختی نژاد تصریح کرد: کشورهای آسیای مرکزی و همسایگان جمهوری اسلامی ایران، اشتیاق قابل قبولی برای استفاده از بندر چابهار دارند، اما تحقق این مسئله نیازمند توسعه زیر ساخت های این منطقه از جمله جاده ها و حمل و نقل ریلی است.

ایجاد کریدور شمال به جنوب و اتصال  اقیانوس هند به آسیای مرکزی با تکمیل بندر چابهار

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: به نظر من تکمیل بندر چابهار می تواند زمینه ساز ایجاد کریدور شمال به جنوب و اتصال  اقیانوس هند به آسیای مرکزی باشد.

لزوم استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی برای توسعه بندر چابهار

رئیس کمیته بنادر کمیسیون عمران مجلس بر لزوم استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی برای توسعه بندر چابهار تأکید کرد و افزود: البته عملکرد سازمان بنادر برای جذب سرمایه خوب بوده، اما برای شکوفایی چشمگیر نیازمند جذب کلان سرمایه گذاران در این عرصه هستیم./

پپایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:393130!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون