صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها

474618 1399/10/30 17:50:00
0.0 (0)

ایثارگران بدون نیاز به شرکت در آزمون استخدامی تبدیل وضعیت می‌شوند

اعضای کمیسیون اجتماعی طرح استفساریه ماده ۲۱ قانون جامع ایثارگران موضوع بند (ذ) ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه را به تصویب رساندند که در پی آن ایثارگران بدون تشریفات اداری و برگزاری آزمون تبدیل وضعیت خواهند شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، اعضای کمیسیون اجتماعی در نشست سه‌شنبه (30 دی ماه) به بررسی طرح بیمه کارگزاران کشاورزی اعاده شده از شورای نگهبان درخصوص تعیین تکلیف استخدام بیش از 4 هزار نفر از نیروهای ناظر صندوق بیمه کشاورزی و عشایر پرداخته و پس از انجام اصلاحاتی آن را به تصویب رساندند.

علاوه بر این، طرح استفساریه ماده 21 قانون جامع ایثارگران بند (ذ) ماده 87 قانون برنامه ششم توسعه نیز که به تعیین تکلیف نیروهای شرکتی و قراردادی به پیمانی بدون تشریفات اداری و برگزاری آزمون می‌پردازد در این نشست بررسی شده و به تصویب رسید. بر اساس این مصوبه افرادی که در طول برنامه چهارم، پنجم و ششم توسعه در قالب شرکتی و قراردادی جذب شده‌اند به صورت پیمانی و رسمی تبدیل وضعیت خواهند شد.

کلیات طرح پایدارسازی درآمد سازمان تامین اجتماعی از دیگر موضوعاتی بود که در دستورکار نشست روز سه شنبه قرار داشت و کلیات آن به تصویب رسید.

گفتنی است، در این نشست رییس سازمان تامین اجتماعی و نمایندگانی از سازمان اداری و استخدامی کشور و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی حضور داشتند./

نظرات کاربران

Parameter:474618!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون