صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
405346 1398/02/11
0.0 (0)

محمودی:

اولویت دولت در جبران خسارت سیل، بودجه جاری باشد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به برداشت از صندوق توسعه ملی برای جبران هزینه‌های سیل گفت: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری برداشت از صندوق باید آخرین راه باشد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سمیه محمودی ، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، در خصوص برداشت از صندوق توسعه ملی برای جبران هزینه‌های خسارات سیل، اظهار کرد: روز گذشته جلسه‌ای در صحن علنی مجلس برای بررسی وضعیت شهرها و استان های سیل زده و همچنین بررسی خسارت‌های ایجاد شده و علل ایجاد این مشکلات داشتیم.

وی افزود: در این جلسه با حضور وزرای نیرو، راه ، کار، جهاد کشاورزی، کشور، رئیس بنیاد مسکن و رئیس جمعیت هلال احمر گزارش‌هایی برآورد شد که تقریباً حدود 35 هزار میلیارد تومان میزان خسارت وارد شده است.

محمودی با اشاره به درخواستی که دولت از مقام معظم رهبری مبنی بر برداشت از صندوق توسعه ملی داشتند، گفت: این صندوق اصولا و نهایتا باید آخرین راه برای استفاده باشد، چراکه به نوعی ذخیره محسوب می شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: مجلس به دولت اختیاراتی داده که از بودجه جاری کشور نهایت استفاده را کند و در نهایت اگر مشکلات برطرف نشد بتوانند از صندوق توسعه برای حل مشکلات برداشت کنند.

وی بیان کرد: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری برداشت از صندوق باید آخرین راه باشد.

محمودی در پاسخ به این سوال که این صندوق ظرفیت‌های لازم را برای جبران خسارت سیل دارد یا خیر؟ تصریح کرد: بر اساس قوانین موجود هر ساله مبلغی برای افزودن به صندوق توسعه داشته ایم و در این زمینه مشکلی نداریم، البته تا جایی که بتوانیم نباید از این صندوق برداشت کنیم تا در شرایط بحرانی تر مورد استفاده قرار بگیرد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:405346!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین