صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

438079 1398/08/22 17:34:54
0.0 (0)

پاپی‌زاده:

انحصار در واردات به نفع کشور نیست

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: مکانیزم موجود در زمینه ثبت سفارش غیر معمول کره برای یک شرکت با اطلاع از اینکه در آینده تخصیص ارز دولتی برای واردات آن محصول متوقف می‌شود، نوعی رانت است.

عباس پاپی زاده بالنگان نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص واردات بخش زیادی از کره مورد نیاز کشور توسط فردی خاص گفت: یکی از مشکلاتی که در زمینه واردات کالاهای اساسی وجود دارد انحصار است، هر گاه سهم یک وارد کننده از 20 تا 25 درصد بیشتر باشد شاهد انحصار در بازار می‌شویم.

انحصار مطلق در واردات 70درصد از کره مورد نیاز کشور توسط یک شرکت

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر فردی بین 20 تا 25 درصد از سهم واردات یکی از محصولات کشور را در اختیار بگیرد می‌تواند در زمینه توزیع و قیمت گذاری آن محصول تاثیر گذار باشد، ادامه داد: واردات 70 درصد از کره مورد نیاز کشور توسط یک شرکت یا فرد، نوعی انحصار مطلق است و می‌تواند قیمت این محصول در بازار را مدیریت و کنترل کند.

کره

انحصار در واردات به نفع کشور نیست

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه انحصار در واردات محصولی مانند کره به نفع دولت و کشور نیست، عنوان کرد: مکانیزم موجود در وزارتخانه مربوطه در زمینه ثبت سفارش غیر معمول کره برای یک شرکت با اطلاع از اینکه در آینده تخصیص ارز دولتی برای واردات این محصول متوقف می‌شود و قیمت آن افزایش پیدا می‌کند نوعی رانت است که در اختیار شرکت یا فردی خاص قرار گرفته و دستگاه قضایی باید آن را پیگیری کند.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: اگر اطلاعات مورد نیاز در زمینه واردات 70 درصد از کره  مورد نیاز کشور در اختیار کمیسیون کشاورزی مجلس قرار بگیرد قطعا به این موضوع ورود می‌کنیم./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:438079!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون