صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

438418 1398/08/26 23:43:12
0.0 (0)

در نطق میان دستور صورت گرفت؛

انتقاد نماینده مردم سبزوار از وضعیت تورم و بیکاری

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس از فاصله طبقاتی، وضعیت تورم و بیکاری، انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسین مقصودی در نشست علنی نوبت صبح امروز (یکشنبه26 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود خطاب با بیان اینکه نمایندگان مظلوم همانند مردم عادی، کوچه و خیابان، از افزایش قیمت بنزین هیچ اطلاعی نداشتند، گفت: این روزهای صدای اعتراض مردم در کف خیابان به اوضاع اقتصادی به خصوص حاشیه ها و جنوب شهر را به راحتی می شنوید، فقط این مردم مظلوم، کارگر، معلم و حقوق بگیر نمی دانند چگونه به شرایط اقتصادی کشور اعتراض کنند که متهم به همسویی با نقشه های استکبار جهانی نشوند و چگونه بگویند که متهم نشوند، آب به آسیاب دشمن ریخته اند.

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: چگونه صدای اعتراض خود را به جلسه سران قوای برسانند که دل عربستان سعودی را شاد نکنند و چگونه صحبت کنند که به عنوان تندرو، آشوبگر و فتنه گر دستگیر نشوند.

این نماینده مجلس بیان کرد: همه  مردم را توصیه به صبر و استقامت، امید و تقوا می کنیم اما صبر و استقامات حد واندازه ای دارد، استخوان ها مردم زیر بار این همه فشار در حال شکسته شدن است، کارت حقوقی و یارانه مردم مثل کارت حقوقی وزرا، سران قوا و مجلس شارژ نمی شود که برای همه مصیبت ها صبر کنند، چرا قبول نمی کنیم که تیم اقتصادی دولت ناتوان است.وی خطاب به روحانی گفت: جناب آقای رئیس جمهور و نمایندگان گویا سخن امام خمینی کبیر را فراموش کرده اید که فرمودند" این انقلاب پا برهنه ها است"، جناب آقای روحانی شما در سال 94 اعلام کردید چون بنزین دو نرخی است ایجاد فساد کرده، اگر طبق گفته شده دو نرخی بودن بنزین در سال 94 فساد ایجاد می کند پس چرا فساد می کنید؟ چرا شرایط تورمی ایجاد می کنید، به دلیل اختلاف صحبت های در سال 94 و اعمال امروز شما، این حدیث را مجدد روایت می کنم که بزرگان می فرمایند اگر تمام گناهان را در یک اتاق زندگی کنید و قفل بر درب آن بزنید، کلید آن دروغ است.

وی بیان داشت: نتیجه اقدامات شما و کلید شما افزایش 239 درصدی قیمت مسکن در سال های اخیربوده، 62 تن طلا و ذخایر این مملکت را با همین کلید طلایی به آب  داده اید، برای هیچ؛ رشد قیمت طلا 295 درصد بوده، رشد نقدینگی در دولت شما به 75 درصد رسیده، با این کلید طلایی نرخ ارز، دلار و طلا 287 درصد افزایش یافته است،  در شاخص بهبود کسب و کار 11 پله سقوط کرده ایم.

این نماینده مجلس تاکید کرد: متاسفانه فاصله طبقاتی، تورم، بیکاری، اعتیادی در دولت شما رکورد زده به طوری که از دوره هخامنشیان تا امروز بی سابقه بوده است، جناب دکتر روحانی چرا مردم را محرم نمی دانید، چرا نمایندگان مجلس را محرم نمی دانید، با وجود تکذیب فراوان به یکباره خبر سهمیه بندی بنزین را اعلام می کنید که حتی نمایندگان مجلس غافلگیر می شوند. در کمال غرور دو طرح سهمیه بندی بنزین وشبنم را که از بهترین اقدامات در دولت قبل بود را کنار گذاشتید ، طبق گزارش مرکز پژوهش های مجلس طرح سهمیه بندی 100 میلیارد دلار منفعت اقتصادی برای کشور داشته است.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: سوال من به عنوان نماینده مردم سبزوار این است که بر اساس کدام عقل و منطق جلوی این منفعت را گرفتید و امروز دوباره با مدیریت نابخردانه و مغرورانه جنابعالی و تیم ارزی شما 18 میلیارد دلار به صورت ارز مداخله ای و طلا به باد داده اید و امروز با لجبازی و غرور داد می زنید که با فساد مبارزه می کنید. اگر به اعتراض ها نگاه کنید می بینید این اعتراض ها در نقاط مستضعف نشین است و برای یکبار هم که شده انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری برگزار می کردم./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:438418!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون