صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

434319 1398/07/22 17:55:47
0.0 (0)

سعیدی مبارکه در تذکر شفاهی مطرح کرد؛

انتقاد از تعرض به حقابه کشاورزان اصفهان

نماینده مردم مبارکه در مجلس با انتقاد از تعرض به حقابه کشاورزان اصفهان تاکید کرد که مردم این استان اجازه نمی دهند حق کشاورزان این منطقه تضییع شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، زهرا سعیدی مبارکه در نشست علنی نوبت عصر امروز (دوشنبه 22 مهرماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکری شفاهی گفت: آیا اینکه کشاورزان استان اصفهان می گویند از محل حقابه هایمان برداشت نشود، جرم است؟ مگر به صورت مکرر مراجع تقلید و مقام معظم رهبری در استفتائاتی که از ایشان شده، تاکید بر عدم تعرض به حقوق حقابه داران نکرده اند؟

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مگر مالکیت حقابه داران کشاورزی در مواد 18 و 44 قانون توسعه عادلانه آب به رسمیت شناخته نشده است؟ مگر مصوب نشده بود که آب حاصل از تونل دوم کوهرنگ، چشمه لنگان و خدنگستان و پساب فاضلاب متعلق به دولت است و به تخصیص شرب و صنعت کشاورزی استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری تعلق می گیرد؟

وی تصریح کرد: آیا تونل سوم و بهشت آباد و جمع آوری پساب در سه استان انجام شده یا ورودی جدیدی برای زاینده رود در نظر گرفته شده که تصمیمات جدید جهت واگذاری های جدید اتخاذ شده است؟

این نماینده مردم در مجلس دهم در پایان به نمایندگی از مردم اصفهان تاکید کرد: مردم این منطقه به هیچ عنوان اجازه نمی دهند حق کشاورزان این استان ضایع شود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:434319!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون