صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
432240 1398/07/09
0.0 (0)

بهرام نیا در نطق میان دستور مطرح کرد:

انتقاد از افزایش سه برابری نرخ لوازم التحریر نسبت به سال گذشته

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: متاسفانه قیمت لوازم التحریر نسبت به سال گذشته حداقل سه برابر شده است و خانواده‌هایی که سه دانش‌آموز دارند حداقل ۹۰۰ هزار تومان برای خرید لوازم‌التحریر هزینه کردند.

به گزارش خبرنگار  خبرگزاری خانه‌ملت، حسن بهرام نیا در نشست علنی امروز ( سه شنبه، 9 مهرماه ) مجلس شورای اسلامی در  نطق میان دستور از مقام معظم رهبری برای ابلاغ سیاست‌های کلی نظام قانون‌گذاری تشکر کرد و گفت: خود را در خانه ملت موظف به اجرای مو به موی این سیاست‌های ابلاغی تعالی‌بخش می‌دانم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای  اسلامی تورم را یکی از مشکلات امروز کشور دانست و افزود: دولت بداند که گرانی کمر مردم را خم کرده و از مصادیق آن می‌توان به موضوع تامین مایحتاج دانش‌آموزان در آغاز سال تحصیلی جدید اشاره کرد.

وی با انتقاد از اینکه قیمت لوازم التحریر نسبت به سال گذشته حداقل سه برابر شده است، ادامه داد: برای مثال یک دفتر ۸۰ برگ از ۴۰۰۰ تومان قیمت سال گذشته به ۱۴ هزار تومان افزایش قیمت داشته و خانواده‌هایی که سه دانش‌آموز دارند حداقل  ۹۰۰ هزار تومان برای خرید لوازم‌التحریر هزینه کردند.

نماینده مردم نهاوند در مجلس دهم، با اشاره به افزایش اجاره بها، گفت: قیمت اجاره مسکن نسبت به سال جاری قیمت متفاوتی را داشته به گونه ای که میزان معاملات انجام شده در اردیبهشت سال 97 در حدود 13 هزار واحد مسکونی بوده در حالی که در سال 98 به 38 درصد رسید  البته قیمت اجاره‌بها تابعی از قیمت خود مسکن است و قیمت اجاره بها در سال جاری حداقل 22 درصد رشد افزایشی داشته است.

انتقاد از عدم پرداخت خسارت سیل

بهرام نیا بهرام‌نیا در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: امسال به واسطه ریزش باران و شرایط جوی در نهاوند متوجه خسارات ناشی از بارندگی و سیل بودیم که بر اساس قیمت برآورده شده ۶۵ میلیارد تومان خسارت دیده‌ایم اما متاسفانه تاکنون تنها ۶.۵ میلیارد تومان آن به شهرستان اختصاص پیدا کرده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی مواردی مانند گرانی سم، کود، نهادهای کشاورزی و از سویی ارزانی خرید گندم توسط دولت را از جمله مطالبات جدی کشاورزان دانست که باید مورد توجه جهاد کشاورزی قرار گیرد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:432240!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون