صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
393389 1397/12/14
0.0 (0)

فرشادان در دیدار با کاردار لهستان:

امیدواریم ورشو مسیری مستقل نسبت به تحولات منطقه و ایران داشته باشد

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران ـ لهستان در دیدار با ویچخ اونلت کاردار لهستان گفت: امیدواریم ورشو همچون اتحادیه اروپا، مسیری مستقل نسبت به تحولات منطقه و ایران داشته باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدمهدی فرشادان رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران ـ لهستان صبح امروز (سه‌شنبه، 14 اسفندماه) با ویچخ اونلت کاردار لهستان در تهران دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای این دیدار، فرشادان با یادآوری پیشینه و مراودات دیرینه دو کشور گفت: «مناسبات تاریخی و مراودات دیرینه دو کشور پشتوانه مناسبی برای تقویت و تحکیم همکاری فیمابین است و شایسته نیست رفتار غیرسازنده کشور ثالثی فضای مناسبات دیرینه و تاریخی دو کشور را مخدوش کند».

وی همکاری و تعاملات گروه ­های دوستی پارلمانی را مهم دانست و خاطر نشان کرد: «مجلس شورای اسلامی از هرگونه فعالیت در راستای توسعه مناسبات با لهستان استقبال و حمایت می­کند.

وی همچنین افزد: «مجلس شورای اسلامی معتقد است، گسترش همکاری پارلمانی، فضای نوینی فراروی دو کشور خواهد گشود که به تفاهم متقابل و آشنایی و شناخت مواضع طرفین در زمینه­ های مختلف کمک شایانی خواهد کرد».

فرشادان با اشاره به کنفرانس ورشو و تلاش­ های ناکارآمد برخی از کشورها در این کنفرانس افزود: «عظمت و جایگاه جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان مشهود است و استراتژی بسیار روشنی و دقیقی را دنبال می­کند. لازم است جهان از دریچه حقیقت به ایران بنگرد و با شفافیت واقعیت های منطقه و ایران را دنبال کند».

نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی با اشاره به توافق برجام از سوی کشورهای اتحادیه اروپا گفت: «برجام یک توافق بین‌المللی است و آمریکا با نقض این توافق به غیرسازنده بودن رفتار خود در قبال ایران و توافقات بین‌المللی اعتراف کرد و امیدواریم ورشو همچون اتحادیه اروپا، مسیری مستقل نسبت به تحولات منطقه و ایران داشته باشد».

عضو کمیسیون بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، توسعه روابط تجاری و اقتصادی بین دو کشور را مهم بر شمرد و اظهار داشت: «بهره‌مندی از دیپلماسی پارلمانی به رشد و گسترش روابط اقتصادی، تجاری و فرهنگی کمک شایانی خواهد نمود و امیدواریم مروادات و تعاملات تجاری، اقتصادی دو کشور به سطح مطلوب و مورد نظر برگردد».

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و لهستان تصریح کرد: «امیدواریم کنفرانس ورشو نقشی منفی در آینده تعاملات دو کشور نداشته باشد و مناسبات و روابط دو کشور مثبت و متأثر از فضای دیپلماسی فیمابین باشد».

ویچخ اونلت، کاردار لهستان در تهران نیز در ادامه این دیدار، با تأکید بر جایگاه و اهمیت ایران در معادلات منطقه­ ای عنوان کرد: «لهستان؛ جمهوری اسلامی ایران را کشوری مهم و دارای نقشی به سزا در منطقه می داند و سابقه دیرینه و پیشینه تاریخی جمهوری اسلامی ایران بر مردم لهستان مشهود است».

وی همچنین بیان داشت: «اهمیت توسعه مناسبات پارلمانی موجبات پیوند و همکاری دو کشور خواهد شد و ورشو نسبت به تعاملات دو کشور از طریق گروه های دوستی پارلمانی تأکید دارد».

کاردار لهستان با تشریح مواضع کشورش در کنفرانس ورشو تأکید کرد: «کنفرانس مذکور در خصوص پیشبرد آینده ای با صلح و ثبات در خاورمیانه بود و مواضع لهستان همواره نسبت به جمهوری اسلامی ایران مثبت است و معتقدیم که چالش های دو کشور از طریق گفتگو قابل حل و فصل خواهد بود»./

پایان پیام

 

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:393389!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون