صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
418736 1398/04/12
0.0 (0)

یک مسکن 100 متری در جنوب تهران 1 میلیارد تومان قیمت دارد؛

اقساط سنگین مانع جدی برای استفاده از تسهیلات خرید مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت:سود وام مسکن نیز باید به زیر 10 درصد کاهش یابد، اما در شرایط کنونی سود دریافتی به صورت میانگین حدود 15 درصد است.

سیدکمال‌الدین شهریاری عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته جهت ارائه تسهیلات 160 میلیون تومانی برای خرید مسکن، گفت: در گذشته نیز تسهیلات زوجین حدود 160 میلیون تومان بود، یعنی به هر یک از آن ها 80 میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن ارائه می شد.

وام مسکن

تسهیلات 160 میلیونی تا دو سال پیش در میزان خرید و فروش مسکن اثرگذار بود و خانوارها می توانستند با دریافت آن حداقل مسکن را خریداری کنند، اما امروز با این میزان تسهیلات تنها می توان چندین متر از یک خانه را خرید

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به نظر من تسهیلات 160 میلیونی تا دو سال پیش در میزان خرید و فروش مسکن اثرگذار بود و خانوارها می توانستند با دریافت آن حداقل مسکن را خریداری کنند، اما امروز با این میزان تسهیلات تنها می توان چندین متر از یک خانه را خرید.

یک مسکن 100 متری در جنوب تهران 1 میلیارد تومان قیمت دارد

وی گفت: در شرایط کنونی در شهر تهران یک مسکن 100 متری حدود یک میلیارد تومان قیمت دارد، البته این قیمت در صورتی است که خانه مذکور در مناطق جنوبی پایتخت باشد.

تسهیلات 160 میلیون تومانی اثر مثبتی در افزایش خرید و فروش مسکن ندارد

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه تسهیلات 160 میلیون تومانی اثر مثبتی در افزایش خرید و فروش مسکن ندارد، گفت: قطعا در صورتی که میزان سود برای وام مذکور بالا و مدت زمان پرداخت اقساط پایین باشد، عملا خریداران رغبتی برای دریافت تسهیلات مربوطه نخواهند داشت.

شهریاری ادامه داد:بطور مثال در صورت شاغل زوج شاید در ماه حدود 6 میلیون تومان حقوق دریافت کنند، حال چگونه می خواهند با شرایط اقتصادی کشور، برای پرداخت اقساط وام خرید مسکن، بیش از 5 میلیون تومان آن را دهند.

سود وام مسکن باید به زیر 10 درصد کاهش یابد

عضو کمیسیون عمران مجلس، با اعلام اینکه بازپرداخت تسهیلات مسکن باید حداقل 20 سال باشد، افزود: به نظر من سود وام مسکن نیز باید به زیر 10 درصد کاهش یابد، اما در شرایط کنونی سود دریافتی به صورت میانگین حدود 15 درصد است./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:418736!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون