صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/02/11
0.0 (0)

کرد خبر داد:

افزایش یک میلیون نفری جمعیت حاشیه‌نشینان کشور در سال 97

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در سال 97 با توجه به گرانی‌ها یک میلیون نفر به جمعیت حاشیه‌نشینان کشور افزوده شد.

علی کرد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، حاشیه نشینی را معضل بزرگ کلانشهرهای کشور دانست و گفت: سکونتگاه های غیررسمی از امکانات بهداشتی، آموزشی و رفاهی مناسب برخوردار نیستند و انواع آسیب های اجتماعی و فرهنگی مردم این مناطق را تهدید می کند.

وی با بیان اینکه مجلس با تصویب مصوبات مناسب در تلاش برای تامین امکانات در مناطق روستایی و عشایری برای جلوگیری از مهاجرت و حاشیه نشینی است، افزود: متاسفانه به دلیل عدم زیرساخت های مناسب در روستاها و شهرهای مرزی و محروم شاهد افزایش مهاجرت ها به کلانشهرها و روی آوردن آنها به حاشیه نشینی هستیم که در این رابطه نیاز است مجلس و دولت با تامین زیرساخت ها ماندگاری مردم در روستایی و مناطق محروم را افزایش دهد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: دولت و وزارت کشور باید مصوباتی را برای بهبود شرایط زندگی در روستاها و شهرهای محروم داشته باشد؛ اعتباراتی به حاشیه نشین استان سیستان و بلوچستان مانند زاهدان که بیشترین جمعیت حاشیه نشین را دارا است و خاش و چابهار تزریق شده که انتظار می رود این بودجه در زمینه ساخت وساز فضای آموزشی، مخابرات، بهداشتی و کارگاه های تولیدی هزینه شود.

نماینده مردم خاش، میرجاوه، کورین و نصرت آباد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اعتبار مناسبی در بودجه 98 برای حل مشکلات حاشیه نشینی پیش بینی شده است، تصریح کرد: امیدواریم مسئولان به گونه ای عمل کنند که شاهد حل مشکلات حاشیه نشینی در سال های پیش رو باشیم.

کرد با تاکید بر اینکه وزارت راه و شهرسازی و شهرداری ها باید به وظیفه خود در مقابل حاشیه نشینان به خوبی عمل کنند، گفت:  حاشیه نشینی نتیجه بی توجهی به اقتصاد روستایی و روستاییان است و زمان آن رسیده که با توجه به اقتصاد روستایی از مهاجرت روستاییان به کلانشهرها جلوگیری کرد.

وجود 13 میلیون حاشیه نشین در کشور/ افزایش یک میلیون نفری جمعیت حاشیه نشینان کشور در سال 97

این نماینده مردم در مجلس دهم، با یادآوری وجود 13 میلیون حاشیه نشین در کشور، ادامه داد: دولت توفیق چندانی در مدیریت و کنترل معضل حاشیه نشینی در سال 97 نداشته است به گونه ای که در سال 97 با توجه به گرانی ها و افزایش قیمت مسکن شاهد افزایش یک میلیونی جمعیت حاشیه نشینان هستیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، افزود: البته در حال حاضر با توجه به آبگیری قنات ها و پرآب شدن رودخانه ها ممکن است مهاجرت ها معکوس شود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:405356!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین