صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
406548 1398/02/11
0.0 (0)

هاشم‌زایی:

افزایش مشارکت سیاسی و تحزب‌گرایی از مزیت‌های استانی شدن انتخابات مجلس است

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس اعتقاد دارد افزایش مشارکت های سیاسی و همچنین گام برداشتن به سمت تحزب گرایی از مزیت های استانی شدن انتخابات مجلس است.

عبدالرضا هاشم‌زایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت  در خصوص طرح استانی–شهرستانی شدن انتخابات قوه مقننه که در کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس در حال بررسی است، گفت: طرفداران استانی شدن انتخابات مجلس اعتقاد دارند که نمایندگان بر این اساس می توانند ملی تر فکر کنند و تصمیم بگیرند.

امروزه نمایندگان درصدد رفع امور اجرایی هستند تا قانونگذاری

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در واقع مردم همواره خواسته هایی مانند رفع مشکلات شهرستانی را از نمایندگان مطالبه می کنند در حالی که این امور مربوط به دستگاه مجریه است.

استانی شدن انتخابات موجب کاهش تحرکات مالی می شود

وی با اشاره به اینکه برخی اعتقاد دارند در حوزه های انتخابیه کوچک، افراد پولدار یا قومیت ها می توانند به نتیجه مطلوب تری در انتخابات دست یابند اما با استانی شدن انتخابات این مهم برطرف می شود، ادامه داد: در قانون پیش بینی اخذ رای اولیه 10 الی 20 درصدی از حوزه انتخابیه شهرستان شده که این مهم باز هم نمایندگان را دچار مشکل می کند و در ادامه راه به مسائل اجرایی درگیر می کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه استانی شدن انتخابات تحرکت مالی را کاهش می دهد، اظهار کرد: این مهم در حالیست که نمایندان با کسب آراء بیشتری به قوه مقننه راه پیدا می کنند.

افزایش مشارکت سیاسی و تحزب‌گرایی از مزیت‌های استانی شدن انتخابات مجلس است

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه استانی شدن انتخابات زمینه فعالیت بیشتر جریان های سیاسی را افزایش می دهد، خاطرنشان کرد: در واقع یکی از مزیت های استانی شدن انتخابات افزایش مشارکت های سیاسی و همچنین گام برداشتن به سمت تحزب گرایی است./

خبرنگار ؛ محمدجواد یافتیان
پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:406548!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین