صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

420261 1398/04/23 08:46:15
0.0 (0)

موسوی بیوکی:

افزایش قیمت روغن موتور متناسب با ارزبری آن باشد

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس معتقد است افزایش قیمت روغن موتور باید متناسب با ارزبری این محصول باشد.

سیدابوالفضل موسوی بیوکی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  درباره زمزمه‌هایی مبنی بر گرانی مجدد روغن موتور، گفت: در حال حاضر نوسانات قیمتی تنها در مورد کالاهایی قابل پذیرش است که وابستگی ارزی داشته باشند در واقع تغییر قیمت کالاهایی که وارداتی بوده و با ارز تامین می‌شود، قابل درک است.

سیدابوالفضل موسوی بیوکی

نمانده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی افزود: افزایش قیمت مواد اولیه باعث گران شدن قیمت نهایی محصول تولیدی شود؛ به طور مثال اگرچه مواد موردنیاز برای تولید مرغ و گوشت داخلی است اما برای تامین دانه‌های روغنی مسائلی مانند افزایش هزینه حمل و نقل مطرح می‌شود که باعث گرانتر شدن قیمت  نهایی مرغ خواهد شد.

دولت باید نسبت به افزایش قیمت کالاهایی مانند روغن موتور واکنش نشان داده و با نظارت بر قیمت‌ها از سوءاستفاده جلوگیری کند و به دنبال تثبیت قیمت‌ها باشد

وی اظهار کرد: افزایش قیمت در شرایط فعلی -در صورتی که متناسب با ارزبری تولید محصول نباشد یا مواد اولیه آن تغییر قیمتی نداشته باشد- برای مردم قابل فهم و درک نیست.

نرخ ارز و هزینه حمل و نقل تعیین‌کننده قیمت کالاها

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: در افزایش قیمت کالاها باید به مسائلی مانند میزان ارزبری، نرخ ارز، هزینه حمل و نقل و... توجه کرد در صورتی که این هزینه‌ها در روزهای اخیر تغییری نداشته باشد گران شدن محصولات پذیرفتنی نیست.

آیا افزایش نرخ روغن موتور پذیرفتنی است؟

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه باید رشد نرخ روغن موتور متناسب با گرانی مواد اولیه باشد در غیر این صورت مردم نمی‌توانند افزایش قیمت مجدد روغن موتور را بپذیرند، تصریح کرد: دولت باید نسبت به افزایش قیمت کالاهایی مانند روغن موتور واکنش نشان داده و با نظارت بر قیمت‌ها از سوءاستفاده جلوگیری کند و به دنبال تثبیت قیمت‌ها باشد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در حال حاضر زمزمه افزایش 30 تا 40 درصدی قیمت روغن موتور قوت گرفته و تولیدکنندگان  مدعی هستند که حساب و کتابشان با یکدیگر نمی‌خواند، در واقع اگرچه در ماه‌های گذشته با موافقت سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف‌کننده قیمت روغن موتور حدود 70 درصد افزایش پیدا کرد اما در روزهای اخیر نیز تولیدکنندگان به دنبال افزایش مجدد قیمت این کالا هستند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:420261!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون