صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

438033 1398/08/22 14:05:28
0.0 (0)

عضو کمیسیون برنامه و بودجه تاکید کرد

افزایش اعتماد به کارگزاران نظام با ثبت اموال و دارایی ها

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس تاکید دارد که ثبت اموال و دارایی نمایندگان به کاهش شکاف بین مردم و مسئولین کمک می کند.

محمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به استقرار سامانه ثبت اموال و دارایی نمایندگان در مجلس، گفت: طبق قانون خدمات کشوری، افراد پیش از آنکه مسئولیتی را تحت عنوان مقامات برعهده بگیرند باید اموال خود را به قوه قضاییه اعلام کند، این روند نیز پس از اتمام مسئولیت طی می شود تا در نهایت قوه قهریه مفاصا حساب یا صورت حسابی از اموال ارائه دهد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه تا کنون اعلام اموال به طور جدی اجرا نمی شد، اظهار داشت: بعد از آنکه مباحث و افشاگری ها موجب شد در نگاه مردم فاصله ای بین کارگزاران نظام و ملت ایجاد شود، اعلام اموال از سوی قوه قضاییه به طور جدی و عملی مطرح شد.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس دهم شورای اسلامی بیان داشت: بر اساس افشاگری ها مبنی بر مال اندوزی بیش از اندازه مسئولین، از یک سو نگرانی در بین کارگزاران نسبت به افزایش فساد ایجاد شد و از طرف دیگر دیوار بی اعتمادی بین مردم و مقامات شکل گرفت، زیرا افراد متدینی که مسئولیت قبول کرده اند در انتهای کار به جای خداشناسی به فکر منافع خود بوده و به سمت دنیا طلبی رفته اند.

وی با اشاره به اقدام قوه قضاییه برای ثبت  اموال مسئولین گفت: از آنجایی که نمایندگان مجلس جزیی از مردم و عصاره ملت هستند، ما نمایندگام در ثبت اموال و دارایی پیش قدم شدیم تا با شفافیت همه اموالی که تا امروز به دست آورده ایم را در معرض دید مردم قرار دهیم، لازم است فعالیت نمایندگان در همه امور از جمله رای، عمل، صحبت و اموال برای مردم شفاف باشد.

حسینی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه ثبت اموال و دارایی نمایندگان تاثیر بسزایی در جامعه دارد، اظهار داشت: با این کار اعتماد عمومی نسبت به کارگزاران نظام افزایش پیدا می کند و از سوی دیگر اینکه گفته می شود مقامات از جنس مردم هستند، با ثبت اموال عینیت پیدا می کند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: از سوی دیگر احتمال فساد و رشوه کاهش پیدا می کند، وقتی مسئولی دنبال مال اندوزی نباشد و اطرافیانش از موقعیت او سوء استفاده نکنند، کنترل و نظارت بر افراد زیر مجموعه او فراهم می شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به افزایش فساد، گفت: با به کارگیری سایر ابزارهای کاهش فساد، می توانیم رتبه قابل قبولی از دیدگاه مردم دریافت کنیم، مردم در حال حاضر شرایط سخت اقتصادی را پشت سر می گذارند، باید مشخص شود مسئولین به فکر خود نبود و برای عبور از این بحران در کنار مردم استقامت می کنند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:438033!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون