صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

434335 1398/07/22 18:14:49
0.0 (0)

بهمنی تاکید کرد:

افراد کمی در جایگاه واقعی خودشان قرار گرفته اند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: متاسفانه مشاهده می‌شود، که افرادی در جای واقعی خود ننشسته‌اند و یکی از مشکلات امروزه کشور ما هم همین است، که هرکسی در جای واقعی خود قرار نگرفته است.

محمود بهمنی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به وجود رانت در کشور و راه حل آن اشاره کرد و گفت: باید برای مبارزه با رانت قیمت‌ کالاها را واقعی کرد و از همه مهم‌تر اینکه بایستی شفاف‌سازی را گسترش داد.

وی در ادامه افزود:  وقتی که ارز 4200 تومانی توزیع می‌شود و با این ارز می‌خواهند، کالا وارد کنند، حالا اگر نتوانید نظارت و کنترل کنید، مشکلات اساسی را به دنبال خواهد داشت.

ارز 4200 تومانی باعث ایجاد رانت شد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به سوء استفاده عده‌ای از رانت 4200 تومانی اشاره و تصریح کرد: وقتی که کالایی با ارز 4200 تومانی وارد شده است و از سویی 12 هزارتومان فروخته می‌شود؛ قطعا این یک رانتی را ایجاد می‌کند و اختلاف هم در این بین  8 هزار تومان بوده، که عده‌ای از این رانت استفاده کرده‌اند؛ بنابراین ما اگر نمی‌توانیم نظارت کنیم نباید اجازه بدهیم، اینچنین مسائلی بوجود بیاید.

عده‌ای ارز 4200 تومانی را در بازار آزاد به فروش رساندند

بهمنی در ادامه افزود: عده‌ای ارز را برای واردات کالا گرفتند، اما کالا وارد نکردند و این ارز را در بازار آزاد به فروش رساندند که همه این‌ها رانت است و فقط یک عده خاصی از این‌گونه موضوعات بهره می‌برند، که باید جلوی این‌ها گرفته شود.

امضای طلایی سبب ایجاد رانت می‌شود

نماینده مردم طالقان تاکید کرد: صف و امضای طلایی، دو نرخی و ... سبب بوجود آمدن رانت می‌شود و البته ناگفته نماند که عدم توزیع درست و صحیح هم رانت ایجاد می‌کند که باید همه این مسائل اصلاح شود.

افراد شایسته باید در مناصب مختلف گمارده شوند

وی به وجود رانت‌بازی برای بوجود آمدن مناصب مختلف اشاره و اظهار کرد: اگر کسی استحقاق منصبی را دارد، قطعا باید کار کند؛اما غالبا این افراد استحقاق رسیدن به این جایگاه‌ها را ندارند و از آن شرایط خاص که نفوذ و رابطه بازی است، استفاده می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: متاسفانه مشاهده می‌شود، که افرادی در جای واقعی خود ننشسته‌اند و یکی از مشکلات امروزه کشور ما هم همین است، که هرکسی در جای واقعی خود قرار نگرفته است، اما به هر صورت با آشنایی و نفوذ یک جایی که حقش نبوده، را تسخیر کرده  و همین مسئله هم برای خودش و هم برای کشور مشکل ایجاد می‌کند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:434335!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون