صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار صحن مجلس

496516 1400/06/23 17:41:29
0.0 (0)

اعلام وصول طرح تغییر رویه تخریب منازل مسکونی محرومان

خانه ملتی ها طرحی با عنوان " تغییر رویه تخریب منازل مسکونی محرومان و ساماندهی تأمین مسکن برای آنها" تهیه کرده اند که در جلسه علنی امروز اعلام وصول شد. 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه 23 شهریورماه) مجلس به ریاست دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی ساعت 8 و 10دقیقه و با حضور 218 از نمایندگان آغاز شد.

طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی به عنوان نخستین دستورکار صحن علنی مورد بررسی قرار گرفت و نمایندگان با تبصره اصلاح شده 4 ماده 12 طرح طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی که درباره اجرای قانون جامع حدنگار برای کلیه قطعات اراضی کشاورزی است، با 201 رأی موافق، 4 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 253 نماینده حاضر در صحن موافقت و ترکیب، سازوکار و اختیارات کمیسیون رفع تداخلات اراضی را مشخص کردند.

همچنین به منظور تسهیل و رفع موانع سرمایه گذاری در بخش کشاورزی تغییر قوانین در این حوزه تنها هر ۲ سال یکبار امکان پذیر شد و هرگونه تغییر در طول این مدت ممنوع است از این رو نمایندگان در جریان بررسی طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی، با 198 رأی موافق، 4 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع با ماده 13 این طرح موافقت کردند.

در ادامه بررسی طرح امنیت غذایی، نمایندگان در خانه ملت با تشکیل سازمان سرمایه گذاری و تجارت کشاورزی ایران و وظایف آن موافقت کردند.

در جریان بررسی طرح مذکور بارها به نمایندگان برای حضور فعال در اعلام رای تذکر داده شد، رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده اصفهان مبنی بر اینکه اگر نمایندگان در رأی گیری صحن شرکت نمی کنند به معنای عدم فعالیت آن ها نیست چرا که نماینده ها شبانه روز برای ملت کار می کنند، گفت: باید بپذیریم که هیچ موضوعی واجب تر از پرداختن به طرح و لوایح در دستور صحن برای نمایندگان نیست.

پس از بررسی های متعدد طرح امنیت غذایی، در نهایت رسیدگی به آن به جزء تبصره 7 ماده 2، در صحن علنی به اتمام رسید و دکتر محمدباقر قالیباف با تشکر از نمایندگان جهت بررسی و تصویب این طرح گفت: طرح مذکور دو شوری شد و چندین جلسه برای بررسی آن برگزار شد، بنابراین امروز مردم عزیز بدانند با موافقت شورای نگهبان با طرح امنیت غذایی، این قانون علاوه بر امنیت ملی، در امنیت غذایی، سلامت، تولید و توزیع و کنترل قیمت ها نیز بسیار موثر است.

رحیم زارع نماینده مردم آباده، بوانات، خرم بید و سرچهان، سیدلفته احمدنژاد نماینده مردم خرمشهر، اسماعیل حسین زهی نماینده مردم خاش، میر جاوه ، بخشهای نصرت آباد و کورین، سیدکاظم دلخوش اباتری نماینده مردم صومعه سرا و جعفر قادری نماینده مردم شیراز و زرقان ناطقان میان دستور جلسه علنی امروز بودند.

همچنین در نشست امروز خانه ملت، 20 طرح شامل طرح اصلاح مواد 4 و 8 قانون شرح وظایف مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، طرح اصلاح ماده 4 قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی، طرح اصلاح ماده 57 آیین‌نامه داخلی مجلس و تعیین ترکیب کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، طرح الحاق یک تبصره به ماده 41 قانون کار، طرح اختصاص 5 درصد از درآمد فروش معادن بخش خصوصی به شهرستان محل معدن، طرح احیای بسیج اقتصادی، طرح تغییر رویه تخریب منازل مسکونی محرومان و ساماندهی تأمین مسکن آنها، طرح الحاق یک بند به قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشورو طرح عضویت نمایندگان در ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام وصول شد.

همچنین طرح الزام دولت به تثبیت قیمت‌ها و کنترل تورم، طرح تسریع در حمایت از اقتصاد تعاونی، طرح الحاق موادی به قانون آیین‌نامه داخلی مجلس، طرح تأمین منابع مالی اجرای طرح‌های جامع و تفصیلی شهرهای زیر یکصد هزار نفر جمعیت، طرح الزام به ارائه کمک‌های بشردوستانه به مردم یمنف طرح الحاق یک تبصره به بند (هـ) ماده (1) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران مصوب 28/12/91 مجمع تشخیص مصلحت نظام و اصلاحات بعدی آن، طرح ساماندهی محصولات کشاورزی، طرح متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان، طرح تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون شوراهای حل اختلاف، طرح اصلاح ماده (46) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران و طرح نظام قانونگذاری، تعیین حدود و اختیارات و صلاحیت مراجع وضع قوانین ومقررات در نشست امروز مجلس اعلام وصول شد.

با توجه به اهمیت رمز ارزها و ایجاد حساسیت در جامعه نسبت به تولید این ارزها، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گزارش نظارتی این کمیسیون درباره وضعیت صنعت استخراج رمزارزهای جهان روا و مبادلات داخلی آن در کشور را قرائت کرد.

غلامرضا مرحبا بیان کرد: با توسعه روزافزون فناوری اطلاعات و اهمیت اقتصاد دیجیتال شاهد پیدایش تکنولوژی‌های نوین همچون رمز ارزها (ارزهای دیجیتال  یا رمز دارایی ها) به عنوان محصولات مبتنی بر تکنولوژی بلاکچین در جهان هستیم . رمز ارز، پدیده ای مبهم و با ریشه نامشخص است و حتی صاحب ایده مذکور (آقای ساتوشی ناکاموتو) نیز یک اسم غیرواقعی می باشد. از این رو، اینکه سناریوی طراحی شده در پس پرده این پدیده و به ویژه بزرگترین مصداق آن یعنی «بیت کوین» چه می باشد خود موضوع بحثی جداگانه است.

عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی زنگ پایان نشست علنی امروز (سه شنبه 23 شهریورماه) مجلس شورای اسلامی را ساعت 12 و 10 دقیقه به صدا درآورد وگفت: نشست بعدی (چهارشنبه، 24 شهریورماه) ساعت  7:45 صبح برگزار می شود.

نظرات کاربران

Parameter:496516!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون