صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار صحن مجلس

463220 1399/07/01 13:00:00
0.0 (0)

اصلاح ساختار قوه مقننه در جلسه غیرعلنی مجلس

موضوع تعیین و بررسی اولویت های مجلس یازدهم و اصلاح ساختار در مجلس در جلسه غیرعلنی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، جلسه علنی مجلس شورای اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه 1 مهر ماه) به ریاست دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی ساعت 11 و  20 دقیقه با حضور 222 نفر نمایندگان آغاز شد.

پیش از آن جلسه غیرعلنی برگزار شده بود که سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: این نشست که در ادامه مباحث جلسه هفته گذشته نمایندگان تشکیل شده است به موضوع تعیین و بررسی اولویت های مجلس یازدهم و اصلاح ساختار قوه مقننه می پردازد.

با آغاز جلسه علنی، دکتر محمدباقر قالیباف ضمن تبریک هفته دفاع مقدس به خانواده شهدا، ایثارگران، جانبازان، آزادگان و ملت در توضیح نشست غیرعلنی امروز صبح مجلس، گفت: این جلسه مجلس بر اساس دستور جلسه قبل در بخش اول غیر علنی بود و از ساعت 8:15 تا 11:20 یعنی بیش از سه ساعت درباره موضوعاتی در حوزه اصلاح آیین نامه داخلی برای کارامد سازی مجلس بحث و بررسی صورت گرفت که در این جلسه درباره گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس، نمایندگان و روسای کمیسیون‌ها هم اندیشی شد.

دکتر قالیباف تصریح کرد: طرح تحول در مجلس برای کارآمد سازی با اصلاح آیین نامه داخلی در دستور کار جلسه امروز بود.

همچنین محمد حسین فرهنگی سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز در جمع خبرنگاران توضیحاتی درباره جلسه غیرعلنی و تحویل خودرو به نمایندگان ارائه کرد.

در جلسه امروز، سید علی آقازاده دافساری نماینده رشت؛ مهدی روشنفکر نماینده بویراحمد و دنا؛ عباس گودرزی نماینده بروجرد؛ حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر و رضا حاجی پور نماینده آمل نطق میان دستور داشتند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس زنگ پایان نشست علنی را رأس ساعت 12 و 4 دقیقه به صدا درآورد.

نظرات کاربران

Parameter:463220!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون