صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
404370 1398/02/11
0.0 (0)

مفتح در نطق میان‌دستور:

اصلاحات ساختار اقتصادی در فرصت کوتاه بررسی بودجه انجام نشود

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: امر مهم اصلاحات اقتصادی را به فرصت کوتاه و فشرده بررسی بودجه موکول نکنید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدمهدی مفتح در نشست علنی امروز(سه شنبه 20 فروردین ماه) در نطق میان دستور خود، گفت: حلول سال نو و اعیاد خجسته شعبان را تبریک می گویم، امروز سوم شعبان روز میلاد مبارک سیدالشهدا حضرت امام حسین(ع) و روزپاسدار است، تعیین روز ولادت امام حسین(ع) به عنوان روز پاسدار بیانگر این معنا است که پاسداران عزیز در حمایت از اسلام و دفاع از محرومان و ستیز با مستکبران جان بر کف در صحنه هستند، این روز مبارک را به تمامی مسلمانان، مستضعفان و پاسداران عزیز تبریک می گویم.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: اقدام نابخردانه سردمداران نظام استکباری آمریکا در خصوص سپاه عزیز پاسداران انقلاب اسلامی را محکوم می کنم، امام فرمودند "اگر سپاه نبود کشور نبود و چشم امید من به شما است." مقام معظم رهبری فرمودند " سپاه شجره طیبه و سنگر مستحکم انقلاب با هویت برجسته و ممتاز مورد نیاز برای پیشرفت کشور و حرکت به سوی آرمان ها است."

نماینده مردم تویسرکان در مجلس دهم شورای اسلامی اظهار داشت: امروز 20 فروردین روز ملی فناوری هسته ای است یاد شهدای گرانقدر هسته ای را گرامی می داریم و تلاش ها و توفیقات دانشمندان هسته ای را ارج می نهیم.

وی بیان داشت: انقلاب اسلامی چهار دهه پر افتخار را پشت سر گذاشت و مردم بزرگ ایران اسلامی راهپیمایی باشکوه 22 بهمن سال 97 را به رغم به کینه ورزی دشمنان انقلاب برگزار کردند، مقام معظم رهبری بیانیه گام دوم را برای تبیین خطوط اصلی مسیر انقلاب در دهه پنجم و بعد از آن اعلام کردند انتظار می رود مسئولان مخاطب این بیانیه مهم نسبت به عملیاتی کردن تمام ابعاد آن اقدام کنند.

این نماینده مجلس افزود: مقام معظم رهبری امسال را سال رونق تولید نامگذاری کردند همان طور که معظم له فرمودند تحقق این شعار راه حل اساسی و بنیادی مشکلات اصلی اقتصادی کشور به ویژه تورم، گرانی، بیکاری و خروج از شرایط تورمی رکودی است.

مفتح تاکید کرد: قوای قضاییه، مقننه و مجریه و تمام ارکان های حاکمیت مسئولیت بزرگی در عملیاتی کردن این شعار تسهیل فضای کسب و کار را به عهده دارند، توجه تمام مخاطبان این شعار را به اجرایی کردن آن جلب می کنم.

اصلاحات اقتصادی به زمان بررسی بودجه موکول نشود

عضو هیات رئیس کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس بیان داشت: زمان کوتاهی از بررسی بودجه سال 98 در مجلس سپری شده است در آن ایام پیشنهادات متعددی در خصوص انجام اصلاحات اقتصادی در کشور مطرح می شد از این فرصت کوتاه استفاده کرده و به دولت محترم و همکاران عزیز در مجلس عرض می کنم امر مهم اصلاحات اقتصادی را به فرصت کوتاه و فشرده بررسی بودجه موکول نکنید.

وی گفت: در حال حاضر و با فرصت کافی برای بررسی کارشناسی با توجه  به اسناد بالادستی و ویژگی های کشور و اقتصادهای خرد و کلان این اقدام مهم را آغاز و در یک فرآیند کارشناسانه عملیاتی کنید.

سیل

 

این نماینده مجلس عنوان کرد: در روزهای آغازین سال جاری متاسفانه مردم عزیز ما در نقاط مختلف کشور با پدیده مخرب سیل مواجه بودند خسارات جانی و مالی به هموطنان عزیز و زیر ساختارهای کشور وارد شد، ضمن تشکر از تلاش های صادقانه تمامی مسئولان، دستگاه های دولتی و حمایتی، نیروهای عزیز و پر افتخار مسلح از سپاه پاسداران، بسیج، ارتش جمهوری اسلامی، نیروهای انتظامی، ستاد مشترک، هلال احمر، اورژانس و بقیه عزیزان استمرار این حمایت ها و خدمات تا برگزاری مجدد شرایط آرام سکونت قبلی تمامی آسیب دیدگان سیل را خواستار هستم.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس اظهار داشت: در روزهای اخیر شهرستان تویسرکان بارندگی زیادی داشت، حجم زیاد آب از رودخانه های شهرستان عبور کرد، هر چند به لطف خداوند متعال و تلاش شبانه روزی و تحسین برانگیز مردم، مسئولان، سپاه، بسیج، نیروی انتظامی و تمامی ادارات و ارگان ها و ستاد مدیریت بحران و با مدیریت خوب فرماندار محترم شاهد خسارت جانی نبودیم ولی خسارات ها قابل توجهی به زیر ساخت ها، ابنیه، منازل مردم و اموال مردم عزیز وارد شده است.

وی ادامه داد: قنوات زمین های کشاورزی، آثار باستانی، پل، جاده سیل بند و مواردی از این قبیل خسارت دیده اند از رئیس جمهور که صراحتا تامین و پرداخت خسارت وارده به مردم را اعلام کرده اند درخواست دارم که هرچه سریعتر نسبت به پرداخت خسارت مردم تویسرکان اقدام کند و خسارت سرمازدگی به درختان گردو که در سال 96 به تصویب دولت رسید پرداخت شود.

مفتح اظهار داشت: نهایتا از رئیس جمهور، وزرا و مسئولان انتظار دارم نسبت به تداوم اجرای پروژه های عمرانی شهرستان تویسرکان که به میزان قابل توجهی از برخورداری زیرساخت ها محرومیت دارند اقدام و وزرای بهداشت و راه و شهرسازی نسبت به تکمیل، تجهیز و بهره برداری بیمارستان در دست احداث تصریح کنند.

این نماینده مجلس ادامه داد: وزیر راه و شهرسازی نسبت به تکمیل دو بانده شدن مسیر تویسرکان-کنگاور و جلفا- تویسرکان و همچنین تکمیل و  بهره برداری از ایستگاه راه آهن بابا کمال و احداث مسیر چهارخطه باباکمال  و راه های روستایی اقدام کند. وزیر جهادکشاورزی نسبت به تکمیل پروژه های آبیاری نوین، تعمیر و بهسازی قنوات، اراضی شیبدار و ثبت جهانی گردوی تویسرکان در سازمان فاو اقدام کند، تسریع در تکمیل سد خرم رود و نیز تکمیل و بهره برداری از تصفیه خانه آب شرب تویسرکان و تکمیل پروژه آب شرب روستاها از وزارت نیرو مرود انتظار است.

وی بیان داشت: بنیاد مسکن نسبت به بهسازی روستاها و تکمیل پروژه هایی که در روستاها برای بهسازی و اقدامات فضای کالبدی روستاها باید انجام شود سریع تر اقدام کند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:404370!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین