صفحه اصلی » قانون گذاری » دستور جلسات کمیسیون ها
428377 1398/06/10
0.0 (0)

در کمیسیون بودجه صورت گرفت؛

استماع گزارش عملکرد کمیته امداد و برنامه‌های وزیر پیشنهادی گردشگری

رییس کمیته امداد خمینی(ره) و وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس برنامه های پیشنهادی و گزارش عملکرد خود را ارائه کردند.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، نشست روز یکشنبه (10 شهریورماه) کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با حضور آقای بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) و وزیر پیشنهادی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد.

براساس این گزارش بختیاری گزارش جامعی از عملکرد کمیته امداد خمینی(ره) ارائه کرد که بر مبنای توضیحات ارائه شده کمیته حدود یک سوم اشتغال کشور را ایجاد کرده و به وظایفی که برای این کمیته در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده نه تنها عمل کرده بلکه فراتر از آنها رفته و عملکرد بهتری داشته است.

به گزارش پارلیران اگرچه براساس برنامه ششم توسعه این کمیته موظف بود در سال 96 حدود 70 هزار شغل ایجاد کند اما توانسته در این سال 170 هزار شغل ایجاد کند که تعداد این شغل‌ها نیز به تایید شورای عالی اشتغال رسیده است.

همچنین کمیته امداد امام خمینی (ره) عملکرد خوبی در زمینه مسکن، کمک به سیل زدگان و.. داشته به گونه‌ای که تمامی ساختمان‌های تعمیراتی سیل زدگان تا پایان سال تحویل داده می شود.

براساس این گزارش کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس امروز میزبان وزیر پیشنهادی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بود و آقای مونسان درباره برنامه های خود گزارشی به نمایندگان ارائه کرد، بر مبنای گفته‌های آقای مونسان سهم گردشگری از تولید ناخالص داخلی حدود 3 درصد است و بخش زیادی از 150 میلیارد تومانی که در اختیار  سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قرار داشت صرف نگهداری از بناهای تاریخی شده است.

همچنین براساس گفته وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، تلاش می‌شود توزیع گردشگر به صورت یکنواخت باشد در حالی که در گذشته این امر به چند شهر خاص مانند شیراز، اصفهان محدود شده بود.

در ادامه نمایندگان در این نشست انتظارات خود را از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مطرح کردند؛ براساس گفته های نمایندگان باید سهم گردشگری در تولید ناخالص داخلی افزایش پیدا کند تا با تکیه بر این موضوع بخش بزرگی از مشکل بیکاری کشور حل شود.

براساس این گزارش طرح اصلاح بند(ه) تبصره 1 قانون برنامه بودجه 98 سومین دستور کار کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات بود؛ در قانون بودجه سال جاری مقرر شده بود؛ 4 میلیون تُن ماده اولیه تولید قیر به ارزش 6 هزار میلیارد تومان در اختیار دستگاه‌های ذی‌نفع قرار گیرد اما به دلیل نوسانات قیمت قیر این اعتبار برای تهیه 4 میلیون تُن ماده اولیه قیر کافی نیست، بنابراین در کمیسیون مصوب شد؛ مقدار قیر از مصوبه حذف شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی اگرچه با تخصیص 6 هزار میلیارد تومان، 4 میلیون تُن ماده اولیه تولید قیر(VB) تهیه نمی‌شود اما بخش اعظمی از مشکل پیمانکاران در پروژه عمرانی رفع می‌شود.

نظرات کاربران

Parameter:428377!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین