صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
427790 1398/06/09
0.0 (0)

در نشست جمعی از نمایندگان با وزیر تعاون مطرح شد:

از پیگیری مشکلات رانندگان خودروهای سنگین و کارگران ذغال سنگ تا اعتبارات اشتغال روستایی

در نشست جمعی از نمایندگان با وزیر تعاون، اعتبارات اشتغال روستایی، رسیدگی به موضوع طرح طبقه‌بندی مشاغل برای کارگران ذغال سنگ و مشکلات و بیمه رانندگان خودروهای سنگین پیگیری شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نشست جمعی از نمایندگان با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در محل این وزارتخانه برگزار شد.

حسین امیری خامکانی نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی درباره هدف از دیدار خود با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در خصوص مشاغل سخت و زیان آور و بحث 4 درصد اضافی حق بیمه این بخش که کارگاه‌ها درخواست مساعدت داشتند را با شریعتمداری مطرح کردیم  و از وی درخواست کردم که کارگروهی در این زمینه تشکیل شود تا تکلیف 4 درصد مشاغل سخت و زیان آور را مشخص کنند. 

وی افزود : در همین زمینه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستور بررسی موضوع را به یکی از معاونان خود دادند همچنین به  عنوان نماینده مجلس تاکید کردم که چنانچه در این زمینه نیاز به مصوبه یک فوریتی داشته باشد آماده همکاری هستیم. 

وی همچنین اقدامات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه‌های مختلف این وزارتخانه  را مثبت ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه ایشان با توجه به تسلط و اشرافی کاملی که به امور دارند توانسته‌اند نظارت خوبی هم در حوزه ماموریت‌های خود داشته باشند.

رسیدگی به موضوع طرح طبقه‌بندی مشاغل برای کارگران ذغال سنگ

امیری خامکانی در مورد یکی از دیگر از موضوعاتی که از سوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مورد رسیدگی قرار گرفته، گفت: موضوع طرح طبقه بندی مشاغل برای کارگران ذغال سنگ در حوزه انتخابیه استان کرمان یکی از مسایلی بود که دستور رسیدگی و پیگیری لازم از سوی ایشان صادر شد.

محمد فیضی زنگیر نماینده  مردم اردبیل  در مجلس شورای اسلامی درباره محورهای گفت و گوی خود با شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت:  کمک به بهبود وضعیت کسب و کارها در استان به ویژه در زمینه اصلاح بخشنامه‌ها و آییین نامه‌ها، پیگیری وضعیت باقیمانده تسهیلات صندوق توسعه ملی و همچنین پیگیری وضعیت درمانگاه شماره 2 تامین اجتماعی اردبیل به منظور تکمیل و راه اندازی این واحد درمانی از جمله مواردی بود که با شریعتمداری به بحث گذاشته شد. 

وی افزود: با توجه به رشد جمعیت در این منطقه تکمیل و راه اندازی درمانگاه تامین اجتماعی مذکور به عنوان یک ضرورت مورد تاکید قرار گرفت. 

فیضی افزود: در همین زمینه اموری که مربوط به حوزه کسب و کارها بود دستورات لازم از سوی شریعتمداری به معاونت ذی ربط داده شد همچنین  دستور بررسی وضعیت درمانگاه شماره 2 اردبیل نیز به مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی داده شد. 

وی در ادامه به فعالیت‌ها و اقدامات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این وزارتخانه اشاره کرد و گفت: با توجه به گستردگی این وزارتخانه اگر بخواهیم واقع‌بینانه نگاه کنیم، جایگاه این وزارتخانه پس از استقرار شریعتمداری  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به ویژه در پیگیری مسایل مختلف  از جمله در حوزه روابط کار، امور بازنشستگان، مستمری بگیران و نیز تمامی سازمان‌هایی که تحت مجموعه این وزارتخانه قرار دارند ارتقاء یافته و رضایتمندی وجود دارد.

عزت الله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی درباره هدف خود از دیدار با شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هم اکنون درمانگاهی در شهرستان آمل وجود دارد که متعلق به سازمان تامین اجتماعی است این مرکز جهت تکمیل و راه اندازی نیاز به اقداماتی دارد  که  موضوع  این واحد درمانی در دیدار با وزیر پیگیری شد و دستورات لازم از سوی وی صادر شد

وی همچنین درباره ارزیابی خود از عملکرد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این وزارتخانه نیز گفت: با توجه به اینکه سه وزارتخانه در هم ادغام شده‌اند و از ادغام آنها این وزارتخانه تشکیل شده بنابراین بار بسیار سنگین و وظایف مختلفی نیز بر عهده  آن است اما شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جمله مدیران اجرایی است که بسیار بر امور مسلط است و تاکنون  توانسته به خوبی از عهده آن برآید.

سیداحسن علوی نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی درخصوص مهمترین محورهای گفت و گوی خود با شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در این نشست بحث فعالیت کانون کارفرمایان  و نیز مباحث عمرانی و شرکت‌های خدماتی و همچنین موضوع رانندگان خودروهای سنگین و مشکلاتی که آنان در حوزه بیمه و بیکاری داشتند مورد بررسی قرار گرفت که در این زمینه شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قول پیگیری و  رسیدگی را صادر کرد

وی در ادامه به عملکرد شریعتمداری در این وزارتخانه نیز پرداخت و گفت: عملکرد وی  مثبت ارزیابی می‌شود و در بحث جوان‌گرایی در مدیریت‌ها نیز  گام‌های ارزنده‌ای برداشته شده که این موضوع می‌تواند بسیار موثر و مثبت باشد.

وی افزود: در این شرایط تحریمی و دشمنی که استکبار با ملت ایران دارد،  لازم است ما نمایندگان نیز مجموعه دولت را که خوب کار می کنند یاری نماییم و تلاش کنیم که کشور را به سمت توسعه و تعالی هدایت کنیم.

حجت الاسلام  محمدمهدی افتخاری نماینده  مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی هدف خود از ملاقات با شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  را حل مسایل مربوط به تامین اجتماعی در حوزه انتخابیه و حل مشکلات این بخش عنوان کرد  و گفت: با توجه به پیگیری‌های بسیار خوب وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کارها در مسیر خوبی قرار گرفته و با انتصاب آقای سالاری در تامین اجتماعی کارها تسریع پیدا کرده است

وی به ویژگی‌های مثبت شریعتمداری و عملکرد وی در این وزارتخانه اشاره کرد و گفت: آنچه تاکنون شاهد آن بوده‌ایم این است که وقتی پیگیری مشکلات حوزه انتخابیه را از ایشان داشتم  وی نتیجه اقدامات انجام شده در رابطه با مسایل قبلی حوزه انتخابیه را نیز جویا شدند که این موضوع  اشراف  و تسلط کامل ایشان را به مسایل و نیز نشان از  توجه عمیق  به موضوعات است  که بسیار ارزشمند است.

محمد خدابخشی نماینده مردم الیگودرز و سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی به جزئیات دیدار خود با شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت و گفت: پیگیری مسایل و مشکلات حوزه انتخابیه و نیز با توجه به مسئولیت‌هایی که این وزارتخانه در رابطه با تبصره 18 در حوزه اشتغال دارند از جمله مواردی بود که در این ملاقات پیگیری شد.

وی یادآور شد: با توجه به وظایفی که قانون بر عهده وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گذاشته ایشان توانسته‌اند تاکنون  امور را به خوبی   دنبال کنند همچنین بر اساس گزارش‌هایی هم که از سوی وزارتخانه به مجلس ارایه شده و  با بررسی‌هایی  که انجام دادیم  این وزارتخانه عملکرد مناسبی  داشته است.

وی با ارزیابی خود از عملکرد شریعتمداری را خوب عنوان کرد و گفت: مجموعه عملکرد شریعتمداری تاکنون بسیار خوب بوده و توانسته‌اند مسایل و موضوعات را به خوبی پیگیری کنند ضمن اینکه ما نیز در مجلس باید  به ایشان کمک کنیم تا بتواند به جامعه هدف و نهادهای حمایتی که ذیل این وزارتخانه قرار دارد خدمات خود را ارایه کند.

وی تصریح کرد: همچنین سایر نهادها و دستگاهها از جمله سازمان برنامه و بودجه هم باید از برنامه ها و اقدامات این وزارتخانه حمایت نمایند  ما نمایندگان مجلس  هم تمامی تلاش خود برای کمک به وزارتخانه به کار می بریم تا بتواند خدمات رسانی خود را به جامعه هدف اعم از بازنشستگان، مستمری بگیران و سایرین داشته باشد تا از این طریق رضایتمندی افزایش یابد.

احمد صفری نماینده  مردم   کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی و  عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در مورد هدف دیدار  خود با شریعتمداری وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، گفت: یکی از مواردی که با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بحث گذاشته شد دعوت  از وی برای سفر به استان کرمانشاه بود همچنین بحث دیگر در زمینه سرمایه‌گذاری در استان از دیگر محورهایی بود که با ایشان به بحث گذاشته شد. 

پیگیری اعتبارات اشتغال روستایی

وی افزود: همچنین در خصوص اعتبارات مربوط به توسعه اشتغال روستایی نیز بحث شد با توجه به اینکه استان کرمانشاه پتانسیل بسیار خوبی در حوزه های کشاورزی، آب، گردشگری و صنعت دارد لذا در این زمینه نیاز به برنامه‌ریزی و مدیریت دارد. 

وی افزود: از سوی دیگر استان کرمانشاه سهم بسزایی هم در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس داشته بنابراین مردم انتظار دارند که در حوزه‌های مختلف دولت از آنان حمایت نماید .

تلاش وزارت تعاون برای کاهش بیکاری در کرمانشاه

وی مدیریت شریعتمداری را در حوزه‌های مختلف بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه در استان کرمانشاه 4 تا 5 درصد آمار کاهش بیکاری داشتیم که این امر در نتیجه اقدامات مثبتی است که این وزارتخانه در استان داشته است و شاهد رونق اقتصادی و تولید و  افزایش اشتغال هستیم

 وی سرمایه گذاری در این استان را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: همان گونه که امام راحل فرمودند " عشایر ذخایر انقلابند " و همین عشایر که مرزداران بدون مزد هستند و  بالغ بر 360 کیلومتر در مرز مشترک با عراق است آنان نگهبان این مرز هستند از سویی با توجه به وجود زیرساخت‌ها نظیر شهرک‌های صنعتی و نیز آب و برق  این استان یکی  از ارزان ترین استان‌های کشور برای سرمایه‌گذاری است بنابراین از تجار و سرمایه‌گذاران دعوت می‌کنیم که در این استان سرمایه‌گذاری کنند.

محمدحسین قربانی نماینده آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی  به محورهای گفت و گوی خود با شریعتمداری وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی پرداخت و گفت: یکی از مباحثی که در این دیدار مورد بررسی قرار گرفت بحث  نه  بیست و هفتم  منابع درمانی بود که می بایست در حوزه درمان هزینه شود همچنین پیگیری مجموعه خدمات حوزه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان گیلان بود که شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستورات لازم را دراین زمینه صادر کرد.

وی در خصوص ارزیابی خود از اقدامات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  در این وزارتخانه نیز گفت: با توجه به تجربیات خوبی  که شریعتمداری در حوزه وزارتی دارند و نیز همکاری مجلس با ایشان موید این مطلب است.

وی شفافیت در عملکرد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی را مورد تاکید قرار داد و گفت: این موضوع باعث شده که با توجه به گستردگی وزارتخانه بسیاری از دغدغه‌ها و نگرانی‌ها و یا احتمالا حاشیه‌ها در حوزه‌های مختلف از بین رفته همچنین با روندی که وی در حوزه بازنشستگی و تامین اجتماعی با شفافیت عمل کرده و با انتصاب افراد جوان، خلاق و نخبه می‌تواند این کشتی را به ساحل آرامش برساند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:427790!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون