صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
ملکشاهی راد با اشاره به سیل ویرانگر لرستان:

از وزارتخانه‌های نیرو و راه به قوه قضاییه شکایت می‌کنم

نماینده خرم‌آباد ودوره با بیان اینکه احتمال توطئه دشمن در ویرانی‌های اخیر از سیل وجود دارد، گفت: از دو وزارتخانه نیرو و راه به دلیل خسارات وارده از سیل لرستان به قوه قضائیه شکایت می‌کنم چرا که  باید خیانت خیانت‌کاران عیان شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا ملکشاهی راد در نشست علنی امروز(یکشنبه 18 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان ارائه گزارش از سوی نمایندگان استان‌های سیل زده در رابطه با وضعیت شهرهای سیل‌زده استان لرستان، گفت: از مردم استان لرستان به خصوص خرم‌آباد و چگینی به دلیل کاستی‌ها عذرخواهی می‌کنم. این سیل یک حادثه طبیعی نبود بلکه سیل بی‌تدبیری مسئولان و تبعیض و ناعدالتی وزارت نیرو بود.

نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزارت نیرو سال‌هاست میلیاردها مترمکعب آب از لرستان را بدون مهار آن جاری کرد و امروز این آب وارد خوزستان شده و مردم را گرفتار کرده است.

با دادن چند تومان وام بلاعوض نمک بر زخم مردم نپاشید

وی با بیان اینکه خسارات وارده از توان دولت خارج است و باید از صندوق توسعه ملی استفاده شود، افزود: مردم در استان لرستان دچار خسارات زیادی شده‌اند که مقصر آن وزارتخانه‌های نیرو و راه هستند. با دادن چند تومان وام بلاعوض نمک بر زخم مردم نپاشید چرا که حداقل پول برای تأمین اثاثیه منزل یک خانواده فقیر ۵۰ میلیون تومان است و نمی‌توان با سه میلیون مشکلی را حل کرد. باید خسارات مردم کامل پرداخت شود چرا که مقصر اصلی دولت است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بی‌تدبیری مسئولان خانه‌های مردم را ویران کرده است، ادامه داد: اگر امروز خوزستان زیر آب رفته توطئه دشمن و نفوذی‌ها در طول ۳۰ سال گذشته است که شاید تعمدی وجود داشته است؛ روی این موضوع فکر کنید.

مدیریت بحران ضد بحران عمل کرده است

ملکشاهی راد همچنین با بیان اینکه مدیریت بحران ضد بحران عمل کرده است، اظهار کرد: مدیریت بحران با این همه تجربه هنوز در آغاز راه است؛ باید برای آینده فکری کنیم. وزارت نیرو نیز برای جلوگیری از مشکلات دست از لجاجت بردارد و تن به نظرات کارشناسی دهد. اگر آبخیزداری و آبخوان‌داری صورت می‌گرفت و آب رها می‌شد امروز شاهد سیل در لرستان و خوزستان نبودیم.

از وزارت نیرو و وزارت راه به قوه قضائیه شکایت می‌کنم

این عضو مجمع نمایندگان استان لرستان گفت: از دو وزارت نیرو و راه به قوه قضائیه شکایت می‌کنم. خیانت این دو وزارتخانه باید آشکار و مشهود شود و به این موضوع رسیدگی گردد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:404265!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون