صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها

463635 1399/07/08 17:00:00
0.0 (0)

ارجاع مجدد طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها به کارگروه تخصصی

طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها به کارگروه تخصصی برای بررسی پیشنهاد تشکیل هیات‌ نظارت بر عملکرد و حل اختلافات شوراها ارجاع شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، در نشست امروز (سه‌شنبه 8 مهرماه) کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها مجددا برای کار کارشناسی دقیق‌تر و بررسی بیشتر درباره پیشنهاد تشکیل هیات‌های نظارت بر عملکرد و حل اختلاف شوراها به کارگروه ارجاع شد.

هیات نظارت بر عملکرد شوراها در حال حاضر تحت عنوان هیات حل اختلاف فعالیت دارد اما این هیات کارکرد ندارد لذا صرفا اگر اختلافی پیش بیاید در این هیات حل اختلاف، مطرح می‌شود و به جهت ناکارآمدی هیات‌های حل اختلاف، پیشنهاد شد تا هیات‌های نظارت بر عملکرد و حل اختلاف با هدف کارآمدی و افزایش نظارت بر شوراهای اسلامی شهر و روستا تشکیل شود. در ارتباط با اعضای این هیات و چگونگی کار، بررسی‌هایی لازم است که کارگروه موظف به بررسی کارشناسی در این حوزه شد.

کارگروه گزارش خود را به کمیسیون ارسال و احتمالا در جلسه آینده موضوع اصلاح قانون انتخابات شوراها انجام و برای تعیین تکلیف نهایی به صحن مجلس ارسال می‌شود.

نظرات کاربران

Parameter:463635!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون