صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
408229 1398/02/16
0.0 (0)

برومندی با اشاره به شرایط تحریم:

ارتقاء روابط دیپلماتیک با همسایگان در اولویت دستگاه دیپلماسی است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به شرایط تحریمی کنونی کشور، گفت: توسعه روابط دیپلماتیک با همسایگان و کشورهای همسو از اولویت‌های وزارت امور خارجه ایران است.

محمدمهدی برومندی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه‌ملت، در توضیح لزوم افزایش روابط دیپلماتیک ایران با همسایه‌ها و کشورهای همسو در شرایط تحریم، گفت: کمیسیون امنیت ملی مجلس بارها این موضوع را مورد تاکید قرار داده است، همسایگان جمهوری اسلامی باید در اولولیت دستگاه دیپلماسی ما قرار داشته باشد.

وضعیت روابط با همسایگان زیر ذربین نمایندگان مجلس

نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به توضیحات وزیر امور خارجه درباره سطح روابط ایران و همسایگان در کمیسیون امنیت ملی مجلس، تصریح کرد: ایران علی‌رغم همه دشمنی‌ها اقدامات موثری انجام داده است، کمیسیون امنیت ملی مجلس هم کشورهای منطقه را بین اعضای کمیسیون برای رصد و ارزیابی مستمر تقسیم بندی کرده است.

وی افزود: نمایندگان کمیسیون امنیت ملی نیز در تلاشند از طریق سفارتخانه‌ها و ارتباطات پارلمانی به توسعه روابط دیپلماتیک کمک کنند، جمهوری اسلامی در مورد همسایگان خود از ظرفیت خوبی برخوردار است لذا در شرایط تحریمی کنونی می‌تواند سطح روابط را تقویت و از این روابط بهره مند شود.

تقویت روابط دیپلماتیک با افزایش رفت و آمد مقامات کشورهای همسایه به ایران

برومندی به سفر نخست وزیر پاکستان به ایران در هفته‌های اخیر اشاره کرد و گفت: رفت و آمد مقامات کشورهای همسایه به ایران نیز در تقویت روابط دیپلماتیک موثر است.

بررسی تصمیمات آمریکا محور مذاکرات مقامات ایران با همسایگان و کشورهای همسو

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه لغو تحریم‌های هسته‌ای را یادآور شد و تصریح کرد: یکی از مهمترین برنامه‌های دستگاه سیاست خارجی جمهوری اسلامی مساله توافق هسته‌ای است، زیرا آمریکایی‌ها اقدامات غیرقانونی انجام و سایر کشورها را تحت فشار قرار دادند، از این رو علاوه بر اینکه سفر به کشورهای همسایه از برنامه‌های دولت و مجلس است.، در این سفرها مذاکرات پیرامون لغو معافیت‌ها هم مورد نظر است./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:408229!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین