صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

421392 1398/04/29 17:38:41
0.0 (0)

هاشمی تختی نژاد با اشاره به ضرورت راه اندازی سریع بازار تعهدی مصالح:

ارائه زمین رایگان؛ راه کار ترغیب سازندگان به تولید مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: برای تسریع در پروژه های مسکن سازی در کشور باید مشوق های اقتصادی در نظر گرفته شود، در این رابطه مهم ترین مسئله، ارائه زمین رایگان برای ساخت مسکن است.

حسین هاشمی تختی نژاد عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از وضعیت بازار مسکن، گفت: مشکل اصلی کشور در حوزه بازار مسکن، عدم اقدام متناسب وزارت راه و شهرسازی در سال های گذشته برای تولید مسکن بوده، به طوری که وزیر سابق راه در حوزه مسکن سازی به هیچ وجه خوب عمل نکرد.

مسکن

وزارت راه و شهرسازی در 5 سال گذشته عملا پروژه های مسکن سازی را کاملا رها کرد

وزارت راه و شهرسازی در 5 سال گذشته عملا پروژه های مسکن سازی به ویژه مسکن مهر را کاملا رها کرد و به نظر می رسد که رویکرد وزارتخانه در عدم تکمیل مسکن مهر بیشتر سیاسی بود

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی در 5 سال گذشته عملا پروژه های مسکن سازی به ویژه مسکن مهر را کاملا رها کرد و به نظر می رسد که رویکرد وزارتخانه در عدم تکمیل مسکن مهر بیشتر سیاسی بود. بعد از آن موضوع ساخت مسکن اجتماعی مطرح شد که این مسئله نیز محقق نشد.

وضعیت کنونی بازار مسکن پیامد عدم توجه وزارت راه به حوزه مسکن سازی است

هاشمی تختی نژاد گفت: وضعیت کنونی بازار مسکن پیامد عدم توجه وزارت راه و شهرسازی به حوزه مسکن سازی است، البته وزیر جدید راه و شهرسازی به دنبال تولید انبوه مسکن بوده و در این رابطه برنامه هایی را تدوین کرده، اما تاکنون این برنامه ها عملیاتی نشده است.

ارائه زمین رایگان؛ راه کار ترغیب سازندگان به تولید مسکن

وی تصریح کرد: به نظر من برای تسریع در پروژه های مسکن سازی در کشور باید مشوق های اقتصادی در نظر گرفته شود، در این رابطه مهم ترین مسئله، ارائه زمین رایگان برای ساخت مسکن است که این مسئله انبوه سازان و سازندگان را به سمت تولید و سرمایه گذاری در این بخش ترغیب می کند.

بازار تعهدی مصالح ساختمانی باید هر چه سریع تر راه اندازی شود

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: موضوع بعدی، ارائه مصالح ساختمانی به صورت شرایطی به سازندگان است، از این رو وزارت راه و شهرسازی در این راستا، بازار تعهدی مصالح را طراحی کرد، البته این طرح هنوز عملیاتی نشده و باید هر چه سریع تر محقق شود.

مالیات بر خانه های خالی الزام قانونی برای مدیریت بازار مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: یکی از الزامات اساسی برای مدیریت بازار مسکن، اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی است، اما متأسفانه این قانون عملیاتی نشده است./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:421392!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون