صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها

500068 1400/09/23 17:23:00
0.0 (0)

ارائه برنامه‌های رئیس سازمان بهزیستی براى حمایت از معلولان و اقشار آسیب‌پذیر

اعضای کمیسیون اجتماعی در نشستی میزبان رئیس سازمان بهزیستی به منظور ارائه برنامه‌های سازمان براى حمایت از معلولان و اقشار آسیب‌پذیر بودند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، اعضای کمیسیون اجتماعی در نشست روز سه‌شنبه (23 آذر) میزبان علی محمد قادری رئیس سازمان بهزیستی کشور به منظور ارائه برنامه‌ها و رویکردهای این سازمان بود، رئیس سزمان بهزیستی همچنین به ایراداتی که اعضای کمیسیون پیرامون عملکرد بهزیستی چه در گذشته و چه در مورد نحوه خدمات‌رسانی این سازمان در آینده مطرح کردند، پاسخ داد.

در این نشست موضوعاتی پیرامون نحوه ارائه خدمات سازمان بهزیستی در حوزه توانبخشی به جامعه هدف، تأمین هزینه مسکن مددجویان، اعطای تسهیلات تهیه جهیزیه و ارائه کمک‌های موردی اعم از وام سهمیه کار مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همچنین در خصوص یارانه‌ای که در مراکز تحت مدیریت بهزیستی چه در حوزه گفتاردرمانی و چه کاردرمانی پرداخت می‌شود، مباحثی مطرح شد.

یکی از مواردی که مورد تأکید بسیاری از اعضای کمیسیون بود وضعیت خانواده‌های پشت نوبتی معلولان بود که به دلیل بسته بودن سامانه نمی‌توانند در زمره افرادی که از خدمات این سازمان بهره‌مند می‌شوند قرار گیرند که رئیس سازمان بهزیستی در این راستا قول داد تا ماه آینده اقداماتی را جهت رفع این مشکل انجام دهد.

پرداخت کمک هزینه حق پرستاری برای ارائه خدمات پرستاری خانه محور به معلولان در منزل، اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه درمان و تأمین مسکن و ودیعه مسکن زنان سرپرست دارای فرزند معلول، همچنین تأمین نیروی انسانی که نیاز به آن در ادارات زیرمجموعه بهزیستی به شدت مشاهده می‌شود، از دیگر مواردی بود که در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در بخش دوم این نشست مسئولان سازمان بسیج مستضعفان از جمله معاون اجتماعی بسیج مستضعفان و مسئول سازمان بسیج جامعه زنان با حضور در کمیسیون به ارائه برنامه‌های خود در خصوص کنترل آسیب‌های اجتماعی پرداختند. مسئولان سازمان بسیج مستضعفان به تشریح تأکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص رفع آسیب‌های اجتماعی که در جلساتی که با مسئولان مربوطه داشتند، پرداختند.

نظرات کاربران

Parameter:500068!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

شفافیت

بیشتر