صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

477531 1399/11/30 12:15:38
0.0 (0)

خاتمی:

اداره کم‌هزینه کشور و ایجاد ثبات اقتصادی باید در اولویت بودجه باشد

عضو کمیسیون بهداشت مجلس، با بیان اینکه رویکردهای سیاسی باید در مسیر تصمیمات اقتصادی به حداقل برسد تاکیدکرد که اداره کم‌هزینه کشور و ایجاد ثبات اقتصادی باید در اولویت تخصیص اعتبارات در بودجه 1400باشد.

سید مرتضی خاتمی در گفت و گو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت ، با بیان اینکه دغدغه‌های دولت و مجلس و نگاه‌های گاه متفاوت  در حوزه تدوین بودجه بایست همگرا و هم افزا شود تا در نهایت منافع کشور و مردم تامین گردد. گفت: کاهش هزینه‌ها و صرف‌ جوئی دولت  و کاهش کسری بودجه می‌تواند  موجبات حفظ ارزش پول ملی و تقویت قدرت خرید مردم را فراهم آورد.

واقع‌بینی و سناریو محوری، ریسک‌های پیش روی اقتصاد کشور را کاهش می‌دهد

نماینده مردم ماهنشان و ایجرود و دهستانهای بوغداکندی و قلتوق مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: واقع‌بینی و سناریو محوری، ریسک‌های پیش روی اقتصاد کشور را کاهش می‌دهد. همچنین کاهش وابستگی به نفت و افزایش درآمدهای مالیاتی با ایجاد زیرساخت‌های مناسب نیاز به جدیت و تلاش بیشتری دارد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: شناسائی پایه‌های جدید مالیاتی و کاهش بار مالیاتی تولید در کنار کاهش سود دلالی و سوداگری با مالیات، ضرورت دارد تا فعالیت‌های مولد توجیه اقتصادی داشته باشند و سرمایه‌ها به مسیر سرمایه‌گذاری میان مدت و بلندمدت در مسیر تولید هدایت شوند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: رویکردهای سیاسی باید در مسیر تصمیمات اقتصادی به حداقل برسد و برنامه‌های اقتصادی صرف، عملیاتی گردند. افزایش تولید و صادرات غیرنفتی و ایجاد صنایع تبدیلی و پائین‌دستی در جهت ایجاد ارزش افزوده بیشتر می‌تواند اشتغال و درآمد ملی مناسبی را به ارمغان بیاورد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:477531!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون